reklama

Złość nie musi ranić – skorzystaj z pomocy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Złość nie musi ranić – skorzystaj z pomocy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANEZłość, krzyk, impulsywne reakcje – często wystarczy jedno zdarzenie, by uruchomić destrukcyjną spiralę przemocy, która niszczy relacje i zagraża najbliższym. Wyjście z tego cyklu bywa trudne, ale możliwe. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie ogłasza nabór do kolejnej edycji bezpłatnego Programu Korekcyjno-Edukacyjnego, który ma pomóc osobom stosującym przemoc w dokonaniu trwałej, pozytywnej zmiany.

Program skierowany jest do osób dorosłych – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – mieszkających na terenie powiatu lubartowskiego, które doświadczają trudności w kontrolowaniu emocji i stosują przemoc wobec swoich bliskich. Uczestnikami mogą być osoby zobowiązane do udziału w programie przez sąd, skazane za przestępstwa związane z przemocą domową, osoby uzależnione (po ukończeniu podstawowego programu terapii i utrzymujące abstynencję), a także ci, którzy z własnej woli chcą pracować nad sobą i swoim zachowaniem.

Program Korekcyjno-Edukacyjny nie jest formą sankcji, lecz propozycją realnej pomocy. Jego celem jest przerwanie cyklu przemocy i nauka budowania zdrowych, bezpiecznych relacji. Obejmuje on zarówno spotkania indywidualne, jak i grupowe z doświadczonymi specjalistami. Uczestnicy uczą się m.in. konstruktywnej komunikacji, radzenia sobie z trudnymi emocjami, rozwiązywania konfliktów bez agresji, a także odbudowywania zaufania w rodzinie.

Zajęcia odbywać się będą w soboty, co umożliwia uczestnikom pogodzenie udziału w programie z codziennymi obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Nowa edycja rusza we wrześniu 2025 roku, a zakwalifikowani uczestnicy otrzymają informację o terminie pierwszego spotkania drogą listowną.

Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie (ul. Szaniawskiego 64), od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30–15:30. Możliwe jest również zgłoszenie za pośrednictwem ośrodka pomocy społecznej, zespołu interdyscyplinarnego lub kuratora sądowego.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 81 854 33 29 wew. 30 oraz na stronie internetowej: www.pcprlubartow.pl, w zakładce „Interwencja kryzysowa”.

PCPR w Lubartowie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
logo