Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: szykują dla starosty grubą podwyżkę. Będzie zarabiać ponad dwadzieścia tysięcy?!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Powiat lubartowski: szykują dla starosty grubą podwyżkę. Będzie zarabiać ponad dwadzieścia tysięcy?! - Zdjęcie główne

W projekcie uchwały wpisano maksymalne wynagrodzenie przewidziane dla starosty powiatu o liczbie mieszkańców od 60 do 120 tys. (powiat lubartowski ma niespełna 90 tys. mieszkańców) - 18 044 zł. Do tego należy doliczyć dodatek za wieloletnią pracę - 2086 zł. Razem daje to 20 130 zł brutto miesięcznie | foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Prawie o 10 tys. zł więcej ma zarabiać starosta - tak wynika z projektu uchwały, przygotowanego na środową sesję Rady Powiatu. Jeśli radni poprą tę propozycję, wynagrodzenie Ewy Zybały przekroczy 20 tys. zł miesięcznie.

Reklama

20 130 zł brutto miesięcznie - propozycja takich zarobków dla starosty Ewy Zybały znalazła się w projekcie uchwały Rady Powiatu Lubartowskiego na środową sesję. Dokument podpisali Sylwia Charlińska - inspektor ds. kadrowych i organizacyjnych oraz Michał Rola - sekretarz Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Nowe przepisy

W porządku obrad środowej sesji znalazło się podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla starosty. Podwyżki wynikają z rozporządzenia Rady Ministrów - ma to związek z podwyżką płacy minimalnej. Podwyższenie zarobków dotyczy wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i starostów. Nowe przepisy określają minimalne i maksymalne stawki nowych wynagrodzeń, w rzeczywistości oznaczają wyraźne podwyżki.

Autorzy uchwały chcą dla starosty maksymalnej stawki

Na wynagrodzenie Ewy Zybały składa się wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny i dodatek za wieloletnią pracę. W projekcie uchwały wpisano maksymalne wynagrodzenie przewidziane dla starosty powiatu o liczbie mieszkańców od 60 do 120 tys. (powiat lubartowski ma niespełna 90 tys. mieszkańców) - 18 044 zł. Do tego należy doliczyć dodatek za wieloletnią pracę - 2086 zł. Razem daje to 20 130 zł brutto miesięcznie

Ile starosta zarabia przed podwyżką?

Jej wynagrodzenie ustalono uchwałą Rady Powiatu z listopada 2018 roku. Wtedy radni przyznali jej zarobki na poziomie 10 620 zł brutto miesięcznie. Jeśli więc w środę za kwotami zapisanymi w projekcie uchwały zagłosuje większość radnych, starosta otrzyma niemal dwukrotną podwyżkę.

Co ciekawe, uchwała zadziała wstecz. Jeśli radni przyjmą uchwałę w sprawie wynagrodzenia dla starosty, pobory w nowej kwocie będą jej przyznane od sierpnia br.

Radni też nie zbiednieją

W porządku obrad jest też uchwała w sprawie ustalenia wysokości diet radnych Rady Powiatu Lubartowskiego. Projekt uchwały przewiduje podwyżki diet o kilkadziesiąt procent - wysokość podwyżki zależy od piastowanej funkcji w Radzie Powiatu.

Ile wynoszą diety radnych przed podwyżkami? Przykładowo: przewodniczący Tomasz Marzęda w 2020 roku zarobił za pełnienie funkcji 24 tys. zł (wynagrodzenie w skali roku). "Szeregowy" radny mógł liczyć na wpływy rzędu 12-13 tys. zł rocznie.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy