W: W przeszłości pracował Pan w SPZOZ w Lubartowie. Jak długo? Czym się Pan zajmował?
Pracowałem tu około trzech lat, na Oddziale Chorób Płuc.
W: Nasuwa się pytanie, czy jest Pan z rodziny Andrzeja Chęcia, byłego dyrektora szpitala w Lubartowie?
Poznałem doktora Andrzeja Chęcia osobiście. Nie jest on moją bliską rodziną, nie jesteśmy blisko spokrewnieni. Nie zdołaliśmy też ustalić, czy mamy dalsze wspólne korzenie.
CZYTAJ TAKŻE: Dyrektor szpitala w Lubartowie: Pracownicy wiedzą, że jeśli ja coś obiecuję, to dotrzymuję słowa
W: Czym zajmował się Pan w szpitalu w Rykach?
Byłem odpowiedzialny za zorganizowanie Oddziału Chorób Wewnętrznych, byłem ordynatorem tego oddziału, oraz dyrektorem szpitala do spraw medycznych. Podjąłem to wyzwanie, bo dostałem propozycję pracy ze szpitala w Rykach, a w Lubartowie nikt nie był zainteresowany, abym dalej tu pracował.
W: Z jakiego poziomu startował szpital w Rykach? Czy to było nowe otwarcie?
Symbolem tego otwarcia są zdjęcia z przecięcia wstęgi i rozpoczęcia pracy pierwszego oddziału po zamknięciu szpitala, dokonanym przez prywatną spółkę. Otwarcie nastąpiło po przejęciu tego szpitala przez Starostwo Powiatowe w Rykach. Przyjmowałem pierwszego pacjenta tego szpitala po nowym otwarciu. W tym momencie Szpital Powiatowy w Rykach jest spółką, taka jest jego forma organizacyjna, ale udziałowcem w stu procentach jest powiat rycki. Jest dużo jakichś nieporozumień w tym temacie albo złej woli ze strony komentujących, więc warto wyjaśnić: to nie jest prywatna spółka.
CZYTAJ TAKŻE: SOR w Lubartowie już niemal gotowy. Kiedy zostanie otwarty i ile kosztował? [ZDJĘCIA, WIDEO]
* Na konferencji prasowej Piotr Chęć stwierdził, że szpital w Rykach jest w bardzo dobrej kondycji finansowej. Jaki jest klucz do osiągnięcia takiego stanu w szpitalu?
* Jak długo trwały jego rozmowy z dyrektorem Arturem Szczupakowskim?
* Czym przekonał Piotra Chęcia dyrektor Artur Szczupakowski?
* Czy zapowiadana przez Piotra Chęcia transformacja szpitala będzie się wiązała z ograniczaniem działalności szpitala albo redukcją zatrudni enia?
* Czy nowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa bierze pod uwagę taką sytuację, w której będzie trzeba zamknąć jakiś nierentowny oddział?
* Jakie pierwsze działania podejmą razem z dyrektorem, w celu poprawy sytuacji finansowej szpitala?
* Czy pełnienie funkcji zastępcy dyrektora ds. lecznictwa Piotr Chęć będzie łączyć z innymi obowiązkami zawodowymi?
CZYTAJ TAKŻE: Błyskawicznie wyremontowali serce SPZOZ-u w Lubartowie. "Szpitalowi groziło zamknięcie bloku operacyjnego" [ZDJĘCIA]
WIĘCEJ, W TYM ODPOWIEDZI NA POWYŻSZE PYTANIA, W AKTUALNYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA", DOSTĘPNYM OD 6 LUTEGO W PUNKTACH SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.