reklama
reklama

Szpital w Lubartowie ma nowego dyrektora do spraw medycznych. Wrócił do SPZOZ-u po pięciu latach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM

Szpital w Lubartowie ma nowego dyrektora do spraw medycznych. Wrócił do SPZOZ-u po pięciu latach - Zdjęcie główne

- Podejmując to wyzwanie i prowadząc rozmowy z panem dyrektorem, odpowiedziałem sobie na jedno pytanie. "Czy szpital w Lubartowie jest potrzebny?" Otóż jest nieodzowny - mówi Piotr Chęć, nowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala w Lubartowie | foto DSM

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Przez ostatnie lata pracował w szpitalu w Rykach, który z powodzeniem funkcjonuje jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Teraz przed nim kolejne wyzwanie - ratowanie SPZOZ-u w Lubartowie.
reklama

Tomasz Kędra, Marzenia Kijewska, Wojciech Dzierżak i Krzysztof Winiarz - to imiona i nazwiska pełniących funkcję zastępcy dyrektora szpitala w Lubartowie ds. lecznictwa tylko z kilku ostatnich miesięcy. Tym razem ma być inaczej. 

Skończył misję w Rykach

W środę, 31 stycznia, umowę ze szpitalem podpisał Piotr Chęć, nowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa. Przez ostatnie pięć lat pracował w szpitalu w Rykach, który funkcjonuje jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Jej właścicielem jest Starostwo Powiatowe w Rykach. W ryckim szpitalu Piotr Chęć był dyrektorem ds. medycznych.

CZYTAJ TAKŻE: Katastrofa szpitala. Bez pomocy z zewnątrz zostanie zlikwidowany jeszcze w tym roku

- Moja misja tworzenia szpitala i powoływania nowych oddziałów dobiegła końca. Szpital w Rykach jest bardzo dobrze prosperującą jednostką. Mam nadzieję, że te doświadczenia, które nabyłem przez pięć lat, pełniąc funkcję dyrektora medycznego i kierownika oddziału chorób wewnętrznych oraz oddziału medycyny paliatywnej, będę mógł z powodzeniem wcielać w życie tu w Lubartowie - mówi Piotr Chęć. 

Szpital do likwidacji?

Nowy zastępca szefa lubartowskiego SPZOZ-u odniósł się do prognoz zakładających likwidację szpitala. 

- Sytuacja szpitala w Lubartowie jest trudna, tak jak całej medycyny w całej Polsce. Ale podejmując to wyzwanie i prowadząc rozmowy z panem dyrektorem, odpowiedziałem sobie na jedno pytanie. "Czy szpital w Lubartowie jest potrzebny?" Otóż jest nieodzowny. Nie ma możliwości, by ten szpital zlikwidować. To jest ogromny powiat. A sam szpital jest wieloprofilowy, z ogromnym potencjałem, nie do końca wykorzystanym. Moją i pana dyrektora misją jest stworzenie szpitala, który będzie spełniał oczekiwania wszystkich mieszkańców powiatu lubartowskiego i powiatów ościennych - podkreśla nowy zastępca dyrektora ds. lecznictwa. - Szpital w Lubartowie jest na początku dobrej transformacji - dodał. 

Wrócił do Lubartowa

Piotr Chęć zastrzega, że dobrze zna lubartowski szpital.

- Pięć lat temu z tego szpitala odchodziłem, pracowałem tu na oddziale chorób płuc. Odchodziłem do szpitala w Rykach, który powstawał, rodził się. Szpital w Rykach jest w całkiem innym miejscu, niż szpital w Lubartowie. Nie jest to oczywiście tylko moja zasługa, ale praca wielu ludzi, którzy włożyli serce, doświadczenie i fachowość w działanie szpitala. To tylko pokazuje, że każdy szpital da się zoptymalizować - przekonuje prawa ręka dyrektora Artura Szczupakowskiego. 

CZYTAJ TAKŻE: Lubartów: Była starosta przywiozła sprzęt do szpitala. To prezent od "Elizówki"

Szpital przeprowadził dwa konkursy na stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa, nikt się do nich nie zgłosił. Zgodnie z procedurą, w takiej sytuacji to dyrektor szpitala mógł sam zdecydować, kogo wybrać na to stanowisko. Jak wyjaśnia Artur Szczupakowski, Krzysztof Winiarz, poprzedni zastępca dyrektora ds. lecznictwa, zrezygnował z powodów osobistych. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama