Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Kto zostanie nowym dyrektorem szpitala? Starostwo ogłosiło konkurs

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Powiat lubartowski: Kto zostanie nowym dyrektorem szpitala? Starostwo ogłosiło konkurs - Zdjęcie główne

Kto pokieruje szpitalem? Odpowiedź na to pytanie powinniśmy otrzymać w marcu | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Lubartowie kieruje obecnie pełniący obowiązki dyrektora Mirosław Makarewicz. Starostwo Powiatowe właśnie ogłosiło konkurs, który ma wyłonić dyrektora.

Reklama

Mirosław Makarewicz został zatrudniony w sierpniu ub.r. jako pełniący obowiązki dyrektora bez konkursu, bo Sylwia Domagała nagle zrezygnowała z posady dyrektorki szpitala. Teraz przyszedł czas na wyłonienie docelowego dyrektora SPZOZ-u.

Powiat ogłosił konkurs

Dlatego 7 lutego Zarząd Powiatu Lubartowskiego (powiat jest organem tworzącym i nadzorującym funkcjonowanie szpitala) podjął uchwałę o ogłoszeniu konkursu.

Kandydat na to stanowisko musi m.in. mieć wykształcenie wyższe, posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym czy posiadać wiedzę i doświadczenie niezbędnie do pełnienia obowiązków kierowniczych.

Na zgłoszenia od kandydatów władze powiatu czekają do 25 lutego.

Wybrano komisję, która wybierze kandydata

Rada Powiatu  powołała skład Komisji Konkursowej, która oceni kandydatów. Jej przewodniczącym został Tomasz Marzęda, przewodniczący Rady Powiatu. Jako przedstawiciel Rady Społecznej SPZOZ w Lubartowie (organ doradczy i opiniujący dla władz szpitala, złożony m.in. z przedstawicieli władz powiatu) do Komisji wszedł Jan Zaworski, na co dzień powiatowy radny i członek Zarządu Powiatu.

W składzie musi się znaleźć także jeden lekarz. Wybrano Grzegorza Borka, lekarza z Lublina, który na co dzień jest zastępcą dyrektora szpitala w Parczewie, zgłoszonego przez wicestarostę Lucjana Mileszczyka. Pozostali członkowie Komisji to przedstawiciele powiatu, czyli powiatowi radni: Tadeusz Nastaj, Jerzy Zwoliński, wicestarosta Lucjan Mileszczyk oraz Józef Gruszczyk - burmistrz Ostrowa Lubelskiego.

Komisja wybierze kandydata i zarekomenduje go Zarządowi Powiatu, jako najlepszy wybór na stanowisko dyrektora szpitala.

Poprzednio była dwójka kandydatów

Poprzedniczka Mirosława Makarewicza - Sylwia Domagała - kierowała SPZOZ-em od wiosny 2019 roku, wówczas także jako p.o., gdy przejęła stery w szpitalu po odsunięciu od pracy przez Zarząd Powiatu Łukasza Semeniuka.

Jesienią 2020 roku Sylwia Domagała wygrała konkurs na dyrektora SPZOZ-u, miała wówczas jednego kontrkandydata.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy