W dokumencie szef szpitala - Mirosław Makarewicz, który jednostką kieruje od sierpnia ub.r., wskazuje, co zamierza zmienić, by poprawić złą sytuację finansową Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie.
CZYTAJ TAKŻE: Lubartów: Ratownik medyczny z protestu antyszczepionkowców zdjęty z grafiku. "Nie ma mowy na dalszą współpracę"
Większe pieniądze od Narodowego Funduszu Zdrowia mają szpitalowi zapewnić ostatnio uruchomiony Oddział Pediatryczny oraz planowane do wdrożenia: poszerzenie Oddziału Neurologicznego i utworzenie oddziałów rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurologicznej.
Doposażona ma być Pracownia Endoskopii Przewodu Pokarmowego, dzięki czemu będzie można przeprowadzać badania lepiej punktowane i wycenianie przez NFZ. Unowocześniony ma zostać także Blok Operacyjny, co także ma przyczynić się do zwiększenia wpływów, dzięki większej liczbie przeprowadzanych operacji.
Poprawić sytuację ma też m.in. unormowanie spraw kadrowych - część lekarzy jest zatrudniona jednocześnie na umowach o pracę i kontraktach.
- Warto się pochylić nad tym programem naprawczym, wydaje się zawierać konkretne pomysły. W przeciwieństwie do tego, który przygotowała poprzednia dyrektor szpitala - przyznawał radny Marian Starownik, były starosta lubartowski.
Rada Powiatu Lubartowskiego podejmowała w środę uchwałę o zatwierdzeniu programu naprawczego szpitala. "Za" jego przyjęciem zagłosowali niemal wszyscy. Od głosu wstrzymali się jedynie starosta Ewa Zybała i członek Zarządu Powiatu Jarosław Budka.
SZERSZE OMÓWIENIE PROGRAMU NAPRAWCZEGO SZPITALA W LUBARTOWIE ZNAJDZIESZ W AKTUALNYM WYDANIU GAZETY WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA ORAZ NA E-PRASA.PL
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.