Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Komisja Konkursowa wskazała nowego dyrektora szpitala w Lubartowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Powiat lubartowski: Komisja Konkursowa wskazała nowego dyrektora szpitala w Lubartowie - Zdjęcie główne

Decyzja w sprawie wyboru dyrektora szpitala jest w rękach pięcioosobowego Zarządu Powiatu Lubartowskiego, na czele którego stoi starosta Ewa Zybała | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Trzech kandydatów na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie oceniała Komisja Konkursowa. W poniedziałek zapadła decyzja.

Reklama

Trzech kandydatów na strategiczne stanowisko

Od sierpnia ub.r., po tym jak nagle ze stanowiska zrezygnowała Sylwia Domagała, szpitalem w Lubartowie zarządza Mirosław Makarewicz. Działa jednak jako "pełniący obowiązki" dyrektora. Dlatego też potrzebny jest konkurs mający wyłonić nowego, docelowego dyrektora SPZOZ-u.

W poniedziałek, 28 lutego, Komisja Konkursowa, w skład której weszli przedstawiciele m.in. Rady Powiatu, Rady Społecznej SPZOZ (organ opiniujący dla szpitala - przyp. red.) i członek środowiska medycznego, oceniała kandydatów.

- Kandydatów było trzech. Każdy z nich miał tyle czasu, ile potrzebował, na przedstawienie swoich koncepcji - mówi Tomasz Marzęda, przewodniczący Komisji Konkursowej, jednocześnie przewodniczący Rady Powiatu.

Kto wygrał konkurs na dyrektora szpitala w Lubartowie?

Według Komisji Konkursowej najlepiej zaprezentował się Mirosław Makarewicz, dotychczasowy p.o. dyrektora szpitala.

- W mojej ocenie zdecydowały tu m.in. serce, hart ducha i chęć do pracy. Mirosław Makarewicz przedstawił merytoryczną, głęboką analizę sytuacji szpitala. Przedstawił konkretne propozycje i kroki, by uzdrowić szpital - zdradza Tomasz Marzęda.

Teraz Komisja Konkursowa zarekomenduje Mirosława Makarewicza na stanowisko dyrektora szpitala. Decyzja w tej sprawie jest w rękach pięcioosobowego Zarządu Powiatu Lubartowskiego, na czele którego stoi starosta Ewa Zybała. Najpierw musi jednak minąć 14-dniowy okres na ewentualne skargi i uwagi od pozostałych kandydatów.

Kto chce zostać dyrektorem SPZOZ-u w Lubartowie?

Zapytaliśmy o nazwiska pozostałych dwóch kandydatów, którzy zaprezentowali się przed Komisją Konkursową.

- Żeby upublicznić ich nazwiska musi być zgoda kandydatów na ujawnienie tych danych, zaznaczona w formie oświadczenia w złożonych dokumentach. Nie mam wiedzy, czy takie zgody są - powiedział nam we wtorek Krzysztof Dudziński, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Wysłaliśmy więc do Starostwa wniosek o udostępnienie informacji publicznej w tym zakresie. Czekamy na odpowiedź.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy