Fundacja K.I.D.S., czyli Klub Innowatorów Dzięciecych Szpitali, zorganizowała trzecią już edycję konkursu Dziecięcy Szpital Przyszłości. Ideą konkursu jest uhonorowanie innowacji stworzonych z myślą o małych pacjentach. Celem działalności Fundacji jest wspieranie rewitalizacji i rozwoju szpitali dziecięcych w Polsce.
Na zakończenie międzynarodowej konferencji Pediatric Innovation Day, 27 października, zorganizowano galę finałową konkursu Dziecięcy Szpital Przyszłości. Oddział Pediatryczny z Izbą Przyjęć w Lubartowie otrzymał wyróżnienie w kategorii "Zarządzanie i zmiany organizacyjne". Wśród nagrodzonych są także: Oddział Dziecięcy Szpitala im. Jadwigi Obodzińskiej-Król w Malborku, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, Fundacja Oko Na Malucha oraz lekarz Tomasz Florczak (Warszawskie Centrum Opieki Medycznej "KOPERNIK").
Jeszcze dwa lata temu Oddział Pediatryczny lubartowskiego szpitala nie działał. To efekt decyzji dyrektor Sylwii Domagały, która zawiesiła funkcjonowanie oddziału. Oficjalnym powodem było odejście na emeryturę ordynatora oddziału. Pediatria została odtworzona w grudniu 2021 roku, gdy szpitalem zarządzał Mirosław Makarewicz, wówczas p.o. dyrektora SPZOZ-u w Lubartowie.
Oddziałem Pediatrycznym szpitala w Lubartowie kieruje lek. med. Jacek Kępa. Wedłgu informacji na stronie internetowej szpitala, personel tworzy trójka lekarzy: Paulina Jazgarska, Monika Moczybroda, Klaudyna Kieca-Brzozowicz oraz trójka lekarzy rezydentów: Anna Orzeł-Sajdłowska, Paulina Luty-Mączka, Jan Zarębski. Pielęgniarką oddziałową jest Katarzyna Wieluńska.
CZYTAJ TAKŻE: Lucjan Mileszczyk: Mój syn nie ma żadnych związków z przetargami w lubartowskim szpitalu
Jak czytamy na stronie SPZOZ-u, w oddziale leczone są dzieci od okresu noworodkowego do 18 roku życia. Do dyspozycji pacjentów jest 17 łóżek w tym pięć izolatek z odrębnym węzłem sanitarnym. Sale są dwu i trzy łóżkowe. Rodzice lub opiekunowie mogą przebywać z dziećmi przez całą dobę.
Oddział specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu schorzeń z zakresu: pediatrii ogólnej, układu oddechowego, układu pokarmowego, układu moczowego, układu krwiotwórczego, schorzeń infekcyjnych (biegunki, neuroinfekcje).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.