Reklama

Reklama

Długi szpitala obciążą powiat lubartowski? Radny Jarosław Budka alarmuje w sprawie SPZOZ-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Długi szpitala obciążą powiat lubartowski? Radny Jarosław Budka alarmuje w sprawie SPZOZ-u - Zdjęcie główne

W związku z sytuacją radny skierował pytania do Zarządu Powiatu o aktualną sytuację szpitala w Lubartowie, m.in. bilans SPZOZ-u z pierwszego kwartału 2023 roku | foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Nie milknie publiczna dyskusja w sprawie trudnej sytuacji szpitala w Lubartowie. Po raz kolejny głos zabiera radny Rady Powiatu Jarosław Budka. Radny alarmuje: jedna z instytucji kontrolnych ostrzega, że jak tak dalej pójdzie, to długi szpitala spadną na Starostwo Powiatowe.

Reklama

"W związku z przedstawioną w BIP Starostwa Powiatowego w Lubartowie Uchwałą Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie w sprawie opinii o sprawozdaniu z wykonania budżetu powiatu lubartowskiego za 2022 rok, wyrażam głębokie zaniepokojenie sytuacją finansową SPZOZ w Lubartowie oraz konsekwencjami mogącymi z tejże wynikać i zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przesyłam do Zarządu Powiatu lubartowskiego kolejne pytania" - pisze radny w wiadomości do redakcji "Wspólnoty".

Radny wskazuje, że RIO w Lublinie zwróciła uwagę na bardzo trudną sytuację finansową SPZOZ w Lubartowie, "uznając za szczególnie niepokojący wzrost zadłużenia ogółem o ok. 110 proc. względem poprzedniego okresu sprawozdawczego (z 30.660.762,47 zł za IV kwartał 2021 roku do 64.288.394,10 zł na koniec IV kwartału 2022 roku) w tym wzrost zobowiązań wymagalnych o 866 proc. (z 873.726,61 zł na koniec IV kwartału 2021 roku do 8.447.204,53 zł. za IV kwartał 2022 roku)" - czytamy w informacji od radnego. 

Jarosław Budka podkreśla wnioski RIO. "Dalszy wzrost zadłużenia SPZOZ w Lubartowie w połączeniu z powtarzającymi się ujemnymi wynikami finansowymi grozi utratą płynności finansowej i może doprowadzić do przejęcia zobowiązań szpitala przez powiat" - alarmuje członek Rady Powiatu.

W związku z sytuacją radny skierował pytania do Zarządu Powiatu o aktualną sytuację szpitala w Lubartowie, m.in. bilans SPZOZ-u z pierwszego kwartału 2023 roku (powiat lubartowski jest organem tworzącym i sprawującym kontrolę zarządczą nad szpitalem w Lubartowie). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy