Reklama

Reklama

Lubartów: Cały zespół chirurgów odchodzi ze szpitala. SPZOZ: doszło do podkupienia lekarzy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Lubartów: Cały zespół chirurgów odchodzi ze szpitala. SPZOZ: doszło do podkupienia lekarzy - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Jak przekazała nam przedstawicielka SPZOZ-u w Lubartowie, w piątek kierownik Chirurgii Ogólnej poinformował dyrektora Mirosława Makarewicza, że cały zespół lekarzy chirurgów składa rezygnację.

Reklama

"Powodem rezygnacji ze świadczenia pracy przez chirurgów, było udostępnienie listy płac personelu szpitala w Lubartowie, co doprowadziło do podkupienia lekarzy przez inny szpital powiatowy, który zaproponował lekarzom dużo wyższe stawki" - podaje w informacji mailowej Wioleta Wojciechowska, pełnomocniczka dyrektora ds. praw pacjenta.

"Dyrektor Mirosław Makarewicz, nie mógł przystać na proponowaną stawkę godzinową doktor Jaworskiego, która była wyższa od dotychczasowej. Jest to niemożliwe ze względu na sytuację finansową szpitala" - dodaje Wioleta Wojciechowska.

Mirosław Makarewicz precyzuje, że chodzi o lekarzy zatrudnionych w szpitalu na kontraktach oraz kierownika Oddziału Chirurgii. 

Lista płac pracowników szpitala zatrudnionych na podstawie umów o pracę (bezkontraktowych) została udostępniona opinii publicznej przez Starostwo Powiatowe w Lubartowie. Informacja zawierająca tabelę z wartościami wynagrodzeń dla poszczególnych stanowisk w SPZOZ-ie została opublikowana w ogólnodostępnym internetowym Biuletynie Informacji Publicznej. Tabela nie zawierała danych poszczególnych pracowników, jak imiona i nazwiska, były tam natomiast podane stanowiska oraz wynagrodzenia zasadnicze brutto wraz z wyszczególnionymi dodatkami: za staż pracy, kwotowymi, edukacyjnymi, za stopień naukowy i funkcyjnymi. Do tego podane były łączne sumy wynagrodzeń brutto.

Starostwo opublikowało dane w odpowiedzi na zapytanie radnego Rady Powiatu - Jarosława Budki. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy