Reklama

Reklama

Radny Jarosław Budka o sprawie odejścia chirurgów: To rozpaczliwa i nieudolna próba odwrócenia uwagi od rzeczywistych problemów szpitala

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Radny Jarosław Budka o sprawie odejścia chirurgów: To rozpaczliwa i nieudolna próba odwrócenia uwagi od rzeczywistych problemów szpitala - Zdjęcie główne

"Mam wrażenie, że Pani pełnomocnik nie zapoznała się z danymi zawartymi w liście płac, na którą się powołuje a na której nie ma płac lekarzy kontraktowych" - pisze w oświadczeniu Jarosław Budka, radny Rady Powiatu | foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie W piątek "Wspólnota Lubartowska" napisała o rezygnacji całego zespołu chirurgów ze szpitala w Lubartowie. Komunikat w tej sprawie otrzymaliśmy od przedstawicielki szpitala. Do sprawy odniósł się Jarosław Budka, radny Rady Powiatu Lubartowskiego, który przesłał do naszej redakcji stanowisko.

Reklama

"W związku z informacją przekazaną mediom przez pełnomocnika dyrektora ds. pacjenta w SPZOZ w Lubartowie, oświadczam że nie zgadzam się ze sposobem formułowania przekazu jakoby powodem odejścia grupy chirurgów do innego szpitala była publikacja listy wynagrodzeń, która ukazała się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

W moim odczuciu jest to rozpaczliwa i nieudolna próba odwrócenia uwagi od rzeczywistych organizacyjnych i finansowych problemów szpitala oraz chęć przerzucenia winy za zakończone fiaskiem negocjacje z lekarzami.

Mam wrażenie, że Pani pełnomocnik nie zapoznała się z danymi zawartymi w liście płac, na którą się powołuje a na której nie ma płac lekarzy kontraktowych. Wrażenie to potęguje rozdźwięk między informacją podaną przez nią a słowami dyrektora i budzi poważne wątpliwości co do wartości merytorycznej wypowiedzi.

Nie ulega wątpliwości, że sytuacja finansowa szpitala jest bardzo trudna. Pojawiające się konflikty na linii dyrekcja - pracownicy oraz stale rosnąca strata i ogromne zadłużenie nie pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nieuregulowane zaległości względem ZUS czy też rosnące zobowiązania wymagalne pozwalają domniemywać, że takie sytuacje jak rezygnacja lekarzy będą mogły mieć miejsce coraz częściej.

W związku z informacją, że koszty osobowe w SPZOZ przekraczają dochód z kontraktu z NFZ, wniosek o udostępnienie zanonimizowanych danych był jedną z prób uzyskania odpowiedzi na pytanie jakie są przyczyny obecnej sytuacji finansowej szpitala i stanowić może przyczynek w dyskusji o jego ratowaniu.

Lubartowski SPZOZ jest największym pracodawcą w powiecie, zapewniającym mieszkańcom ochronę zdrowia i dlatego jest nam wszystkim niezbędny.

Ponadto oświadczam, iż bardzo zależy mi na tym aby szpital mógł świadczyć usługi dla naszych mieszkańców na jak najwyższym poziomie i będę robił wszystko aby było to możliwe.

Uważam działania na rzecz poprawy sytuacji szpitala podejmowane przez Zarząd Powiatu za niewystarczające i nie przynoszące oczekiwanych efektów.

Sytuacja jest krytyczna i powinniśmy o tym głośno mówić, dlatego w najbliższym czasie będę kierował zarówno do Zarządu Powiatu jak i do dyrekcji szpitala kolejne trudne pytania. Namawiam też innych radnych do większej aktywności w tym zakresie.

Z wyrazami szacunku

Jarosław Budka,

radny Rady Powiatu w Lubartowie".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy