Świąteczne granie w Skrobowie

Autor: | Zdjęcie: Gmina Lubartów

Świąteczne granie w Skrobowie - Zdjęcie główne

SportTradycją jest, że środowisko sportowe naszej gminy pod koniec roku spotyka się w Skrobowie na świątecznym turniej piłki siatkowej mężczyzn.

Tak też było w piątek 17 grudnia. Do turnieju o puchar Wójta Gminy Lubartów zgłosiły się tym razem tylko dwie drużyny ze Skrobowa i Nowodworu.

Mecze pomiędzy tymi drużynami zawsze były wyrównane, stojące na bardzo dobrym poziomie. Pierwszy set tegorocznych zmagań to dominacja chłopców z Nowodworu, którzy wygrali go do 18, ale w drugim i trzecim do głosu doszła reprezentacja Skrobowa i wygrała do 18 i 22. Zawodnicy z Nowodworu jednak nie poddali się i ambitnie walczyli o wygranie czwartego seta. Padł wynik remisowy 2:2 i piąty, decydujący set, rozpoczął się od lekkiej przewagi gospodarzy. Utrzymywali oni 2-3 punktową przewagę, którą w połowie seta stracili. Pod koniec to Nowodwór osiągnął przewagę i miał pierwszą piłkę meczową. Atmosfera sięgnęła zenitu, gdy siatkarze Skrobowa doprowadzili do remisu. Dwie atomowe zagrywki zawodnika gospodarzy sprawiły kłopoty w odbiorze przeciwnikom i zwycięstwo przypadło reprezentantom Skrobowa. Był to mecz rozgrywany w przyjaznej atmosferze pełen emocji i sportowej walki na wysokim poziomie.

Na zakończenie organizator meczu, Henryk Libich w imieniu Wójta Gminy Lubartów Krzysztofa Kopyścia podziękował wszystkim za sportową postawę i przekazał zwycięzcom puchar oraz obu drużynom profesjonalne piłki siatkowe.