Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Władze powiatu odwołane, radni nawet nie podjęli tematu powołania nowego Zarządu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Powiat lubartowski: Władze powiatu odwołane, radni nawet nie podjęli tematu powołania nowego Zarządu - Zdjęcie główne

Rada Powiatu 24 sierpnia odwołała ze stanowiska starostę Ewę Zybałę i pozostałych członków Zarządu Powiatu: wicestarostę Lucjana Mileszczyka, a także Jarosława Budkę, Ryszarda Wójcika (wszyscy wymienieni są z klubu Prawo i Sprawiedliwość) oraz Jana Zaworskiego (Koalicja Obywatelska) | foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Zarząd Powiatu ze starostą Ewą Zybałą rządzi lubartowskim Starostwem pomimo odwołania. Na środowej sesji Rada Powiatu nie zajęła się tematem wyboru nowych władz.

Reklama

Radni obradowali w środę, 7 września. W porządku sesji było kilka sprawozdań i raportów: kierowników nadzorów wodnych o działaniach podejmowanych w ub.r., szefowej Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubartowie o wykonaniu planu finansowego czy skarbniczki Starostwa Powiatowego o wykonaniu budżetu powiatu. 

W porządku obrad nie znalazł się punkt dotyczący powołania nowych władz powiatu. Nikt z członków Rady Powiatu nie zawnioskował o dodanie do planu sesji głosowania w sprawie powołania nowego Zarządu Powiatu. Radni nie podjęli nawet dyskusji na ten temat.

Rada Powiatu 24 sierpnia odwołała ze stanowiska starostę Ewę Zybałę i pozostałych członków Zarządu Powiatu: wicestarostę Lucjana Mileszczyka, a także Jarosława Budkę, Ryszarda Wójcika (wszyscy wymienieni są z klubu Prawo i Sprawiedliwość) oraz Jana Zaworskiego (Koalicja Obywatelska).

Po odwołaniu Zarządu Powiatu radni mają trzy miesiące na powołanie nowych władz Starostwa Powiatowego. Zarząd Powiatu w obecnym składzie pełni swoje obowiązki do momentu wyboru nowych władz Starostwa Powiatowego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy