Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Tomasz Marzęda: Nowym starostą będzie ktoś spośród radnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Powiat lubartowski: Tomasz Marzęda: Nowym starostą będzie ktoś spośród radnych - Zdjęcie główne

- Propozycja przedstawiona przez Mariana Starownika, czyli front jedności narodowej, jest godna wzięcia pod rozwagę. Jednak w mojej ocenie nie ma na to szans - mówi Tomasz Marzęda | foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie - Zarząd był nie do obrony. To wynikało z rezultatów głosowania, ale też z kuluarowych rozmów. Pewna formuła się po prostu wyczerpała - mówi Tomasz Marzęda (PiS), przewodniczący Rady Powiatu Lubartowskiego.

Reklama

W: Co dalej?

Trzeba wybrać nowy Zarząd. Mamy na to trzy miesiące, ale to jest maksymalny termin. Sądzę, że w ciągu najbliższych tygodni się to rozstrzygnie. Miałem nadzieję, że dokona się to na tej samej sesji, na której dokonano odwołania. Potrzeba jednak do tego co najmniej 11 pewnych i zdecydowanych radnych, którzy chcą współpracować i wziąć odpowiedzialność za losy powiatu.

Choć z pragmatyki życia samorządowego wynika, że warto mieć więcej głosów. Propozycja przedstawiona przez Mariana Starownika, czyli front jedności narodowej, jest godna wzięcia pod rozwagę. Jednak w mojej ocenie nie ma na to szans. To jest jakiś ideał, bo zawsze chodzi o pewne układanki personalne i oceniam taką współpracę jako mało prawdopodobną.

CZYTAJ TAKŻE: Powiat lubartowski: Janusz Pożak: Dalej nie wiadomo, co się dzieje w klubie radnych PiS

W: Odwołanie Zarządu Powiatu jest dla Pana zaskoczeniem?

Nie, bo zapowiadało to już głosowanie nad absolutorium, gdy kilkunastu radnych było przeciwko Zarządowi. Już wtedy było widać, że Zarząd był nie do obrony. To wynikało z rezultatów głosowania, ale też z kuluarowych rozmów. Pewna formuła się po prostu wyczerpała.

W: Realny jest scenariusz, w którym starostą zostaje ktoś z zewnątrz, spoza Rady Powiatu?

Ustawa o samorządzie nie wyklucza takiej możliwości. Chyba jest to jednak mało prawdopodobne. W tej konstelacji, którą widzimy, starosta z zewnątrz jest słabszy chociażby o ten jeden głos, którym dysponowałby jako starosta i jednocześnie radny.

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA I GMINY NIEMCE" DOSTĘPNEJ OD 30 SIERPNIA W PUNKTACH SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy