Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Starosta zakłada gazetę: mamy się pochwalić tym, co się dzieje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DSM

Powiat lubartowski: Starosta zakłada gazetę: mamy się pochwalić tym, co się dzieje - Zdjęcie główne

- Przygotowujemy taką możliwość. Zobaczymy, w którym momencie ukaże się gazeta. Czy przed, czy już po świętach - zaznaczyła Ewa Zybała w rozmowie ze Wspólnotą | foto DSM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Gazeta, w której Starostwo Powiatowego w Lubartowie będzie samodzielnie pokazywać swoje poczynania - taki pomysł na promocję ma starosta. Nie będzie to nowość w naszym powiecie.

Reklama

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje, iż władze Starostwa Powiatowego w Lubartowie planują rozpocząć wydawanie swojej własnej gazety informacyjnej.

- Słyszałem, że ma być wydawana jakaś gazeta z informacjami o powiecie lubartowskim. Kiedyś była taka gazeta, wydawana przez pracowników Starostwa. Czy teraz zajmą się tym ludzie z zewnątrz? - pytał podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Lubartowskiego radny Janusz Pożak. - Dziwię się tylko, że to startuje pod koniec kadencji, a nie na jej początku - dodał.

Lubartowskie Starostwo wydawało już tego rodzaju czasopismo w przeszłości, jeszcze za czasów rządów Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od 2001 roku ukazywał się miesięcznik Echo Powiatu Lubartowskiego. Na kilkunastu stronach starosta i jego współpracownicy promowali swoje działania.

- Każdy samorząd ma prawo wydawać pismo informujące o tym, co dzieje się w powiecie - potwierdziła starosta Ewa Zybała. - Należy przekazać, co było remontowane, w jakim zakresie, w jakiej kwocie, ile wynosiło rządowe dofinansowanie. Temu to ma służyć, mamy się pochwalić tym, co się dzieje. A mamy swój Wydział Promocji i Rozwoju. Do tego chcemy zapraszać do nas mieszkańców całej Lubelszczyzny, a nawet Polski, by zostawiali tu pieniądze. Chcemy się chwalić naszymi pięknymi miejscami. Taka jest rola też powiatu, by o tę promocję i rozwój dbać - odpowiadała radnemu Pożakowi.

CZYTAJ TAKŻE: Powiat lubartowski: Podpisali umowę na obwodnicę Kocka i Woli Skromowskiej. Dobudują drugą jezdnię

Starosta przekonywała na sesji, że o taką gazetę upominają się m.in. mieszkańcy powiatu.

- Mieszkańcy, radni, samorządowcy pytają, dlaczego nie ma informacji. A były już wcześniej takie sugestie, by zacząć to pismo wydawać, stąd taka decyzja. Przedstawimy to na Zarządzie Powiatu. Jeżeli uznacie, że nie chcecie takiego pisma, to go nie będzie - podkreślała. - Powiększyliśmy budżet dwukrotnie, z 78 do 160 mln zł. Jeżeli uważacie, że nie ma się czym chwalić, to ja się dostosuję do państwa woli, bo my (Zarząd Powiatu - przyp. red.) jesteśmy tylko organem wykonawczym - dodała.

Gdy rozmawialiśmy ze starostą w miniony piątek, nie była jeszcze znana data wydania pierwszego numeru nowej gazety.

- Przygotowujemy taką możliwość. Zobaczymy, w którym momencie ukaże się gazeta. Czy przed, czy już po świętach - zaznaczyła Ewa Zybała w rozmowie ze Wspólnotą. - Przez trzy lata nie był taki periodyk wydawany, nazbierało się trochę spraw, które są ważne dla powiatu i należy je przedstawić opinii publicznej - uzupełniła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy