Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Podpisali umowę na obwodnicę Kocka i Woli Skromowskiej. Dobudują drugą jezdnię

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Trzy lata na zakończenie budowy drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej ma firma Polaqua. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z wykonawcą umowę na rozbudowę tego odcinka trasy Via Carpatia.

Reklama

Przedstawiciele GDDKiA podpisali w piątek, 1 kwietnia, umowę na zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu drogi ekspresowej S19. Wykonawcą prac będzie firma Polaqua, która zrealizuje inwestycję za 183,4 mln zł.

Wykonawca zobowiązał się do zakończenia inwestycji w ciągu 36 miesięcy od podpisania umowy. Do czasu przeznaczonego na roboty budowlane nie będą wliczane okresy zimowe od 16 grudnia do 15 marca. Budowa planowana jest w latach 2023-2025.

Zgodnie z umową, po przygotowaniu projektu budowlanego i wykonawczego, wykonawca złoży do wojewody lubelskiego wniosek i uzyska decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Kolejnym etapem będzie budowa drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej o długości ok. 7,8 km, a następnie uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

- Koszt realizacji tego odcinka to ok. 183,4 mln zł, co stanowi ok. 90 proc. kwoty, jaką zabezpieczyliśmy na to zadanie na etapie przetargu, czyli 203,6 mln zł - informuje Łukasz Minkiewicz z GDDKiA w Lublinie.

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wybudowana została w 2011 roku. Była to pierwsza trasa ekspresowa w woj. lubelskim. Jednojezdniowa droga została zaprojektowana z myślą o późniejszej dobudowie drugiej nitki.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną pasy włączenia i wyłączenia na węzłach Kock Północ i Kock Południe. Wzmocniona zostanie także konstrukcja nawierzchni istniejącej jezdni obwodnicy wraz z nawierzchnią w obrębie węzłów drogowych.

Planowane są również mosty oraz wiadukty, a także drogi obsługujące przyległy teren i przejścia dla małych zwierząt. Trasa ekspresowa zostanie również wygrodzona i wybudowany zostanie system odwodnienia drogi.

STO KILOMETRÓW, SZEŚĆ ODCINKÓW

Budowa dwujezdniowej drogi ekspresowej S19 od granicy woj. lubelskiego i mazowieckiego do Lublina podzielona została na sześć odcinków o łącznej długości ok. 100 km:

* granica woj. lubelskiego i mazowieckiego - Międzyrzec Podlaski: podpisana umowa na realizację,

* Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski: trwa przetarg na realizację,

* Radzyń Podlaski - Kock: trwa przetarg na realizację,

* obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej (dobudowa drugiej jezdni): podpisana umowę na realizację,

* Kock - Lubartów: trwa przetarg na realizację,

* Lubartów - Lublin, podpisana umowa na realizację: trwa opracowywanie projektu budowlanego i materiałów do ZRID.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy