Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Radni uchwalili budżet na 2023 rok. Miliony na szpital i drogi, setki tysięcy na poprawki PMDK-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Powiat lubartowski: Radni uchwalili budżet na 2023 rok. Miliony na szpital i drogi, setki tysięcy na poprawki PMDK-u - Zdjęcie główne

Wśród wydatków znalazło się także ponad pół miliona złotych na poprawki w niedawno wyremontowanych obiektach przy ul. Słowackiego 7, czyli m.in. nowej siedzibie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Prawie 70 mln zł - tyle mają kosztować inwestycje, które Starostwo Powiatowe w Lubartowie zamierza wykonać w 2023 roku. Na co - decyzją radnych Rady Powiatu - zostaną wydane te pieniądze?

Reklama

Podczas środowej sesji Rady Powiatu Lubartowskiego, 28 grudnia, przyjęto budżet powiatu na 2023 rok. 

- To trudny budżet na trudny rok. Bardzo wzrosły nam ceny wszystkich nośników energii, chodzi o oświetlenie czy ogrzewanie nieruchomości. Mamy też podwójny wzrost minimalnego wynagrodzenia, pierwszy wzrost w styczniu, drugi we wrześniu, co zmusi nas do większych wydatków. Niestety, dotyczy to wielu pracowników zatrudnionych w Starostwie oraz jednostkach podległych powiatowi. Niestety, bo chciałbym dożyć czasów, że Starostwo i podległe mu jednostki będą tak dobrym pracodawcą, że minimalne wynagrodzenie nie będzie nas już dotyczyły - komentuje Tomasz Marzęda, starosta powiatu lubartowskiego. - Zadłużenie powiatu w styczniu przekroczy 40 mln zł - dodaje. 

Najistotniejszym punktem uchwały z perspektywy mieszkańców jest zestawienie wydatków na inwestycje. Największe zadanie to termomodernizacja budynków z budową systemu geotermalnego, modernizacją sieci ciepłowniczej i energetycznej z fotowoltaiką w Ostrowie Lubelskim - chodzi m.in. o obiekty szkoły i domu pomocy społecznej. Łączny koszt wydatków zaplanowanych na to w 2023 roku wynosi 18,4 mln zł, z czego powiat ze swojego budżetu wykłada jedynie 1 mln zł. 

Najdroższa inwestycja drogowa to przebudowa dróg powiatowych Łucka - Kaznów, Kozłówka - Dąbrówka i Lipniak - Górka, na co zaplanowano wydatki rzędu 13,6 mln zł, z czego z kasy Starostwa ma być 923 tys. zł.

Spore wydatki wiążą się także z inwestowaniem w szpital w Lubartowie, którego organem założycielskim i nadzorującym jest Starostwo. To m.in. 4 mln zł na stworzenie szpitalnego oddziału ratunkowego, który ma zostać oddany do użytku w 2023 roku. 

Wśród wydatków znalazło się także ponad pół miliona złotych na poprawki w niedawno wyremontowanych obiektach przy ul. Słowackiego 7, czyli m.in. nowej siedzibie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie.

WIĘCEJ O BUDŻECIE POWIATU NA 2023 ROK W NAJBLIŻSZYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA", DOSTĘPNYM OD 3 STYCZNIA W PUNKTACH SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy