Reklama

Reklama

Lubartów bez budżetu. Radny z PiS wstrzymał się od głosu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lubartów bez budżetu. Radny z PiS wstrzymał się od głosu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Rada Miasta nie przyjęła uchwały budżetowej.

Reklama

W dyskusji nad projektem uchwały budżetowej radni opozycyjni krytykowali m.in. wzrost kosztów admnistracji publicznej z 8 mln zł w 2018 r. do 11 ml zł w planie na 2023 r. Radny Andrzej Zieliński wskazywał, że wiele ważnych inwestycji jest przenoszonych z roku na rok w planach budżetowych, a faktycznie nic nie jest robione. Wymieniał tu m.in. drogę wschodnią. Radny Jacek Tomasiak wskazywał na znaczny wzrost kosztów utrzymania zieleni - w 2019 r. wydano na ten cel 259 tys. zł, a wplpanie na 2023 r. zapisano 830 tys.zł.

Z powodu nieuchwalenia na poprzedniej sesji podwyżki podatków burmistrz Krzysztof Paśnik postanowił m.in. zdjąć z planu budowę instalacji fotowoltaicznych na placówkach miejskich (500 tys. zł)oraz budowę placu zabaw i siłowni na osiedlu Popiełuszki (400 tys. zł) oraz przesunąć 250 tys. zł zaplanowanych na przebudowę fontanny, na budowę dachu nad targowiskiem miejskim.

Projekt budżetu nie zyskał poparcia większości radnych - 10 osób z opozycji było przeciw, za głosowalo tylko 9 radnych z koalicji. Grzegorz Siwek z klubu PiS wstrzymał się od głosu. Radna Maria Kozak z klubu PiS była nieobecna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy