Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Radni powiatowi wezmą pod lupę szpital. Powołają nowy Zarząd?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen z esesja.tv

Powiat lubartowski: Radni powiatowi wezmą pod lupę szpital. Powołają nowy Zarząd? - Zdjęcie główne

Punkt o powołaniu nowego Zarządu Powiatu może zostać wprowadzony do porządku obrad już na samej sesji. Z taką propozycją może wyjść każdy radny, ale jego inicjatywę musi poprzeć większość Rady Powiatu | foto Screen z esesja.tv

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Wyznaczono już termin kolejnej sesji Rady Powiatu Lubartowskiego. W porządku obrad znalazły się tematy związane z sytuacją finansową szpitala. Nie ma w nim punktu dotyczącego powołania nowego Zarządu Powiatu.

Reklama

Sesję zaplanowano na najbliższą środę, 28 września. W porządku obrad znalazło się 15 punktów. Wśród nich są podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego SPZOZ w Lubartowie za 2021 rok, raport o sytuacji ekonomiczno-finansowej szpitala za ub.r. oraz podjęcie uchwały w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej SPZOZ-u.

W porządku obrad jest też temat skargi na dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie - Doroty Bułgajewskiej-Muzyki.

Nie ma za to nic o wyborze nowego Zarządu Powiatu. Dotychczasowy pełni swoje obowiązki tylko do czasu wyboru nowych władz Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Zarząd ze starostą Ewą Zybałą na czele, w skład którego wchodzą jeszcze wicestarosta Lucjan Mileszczyk oraz członkowie Jarosław Budka i Ryszard Wójcik (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość) oraz Jan Zaworski (Koalicja Obywatelska), został odwołany przez radnych pod koniec sierpnia. Na wybór nowego Zarządu Powiatu radni mają trzy miesiące od daty odwołania władz. Jeśli tego nie zrobią, wojewoda wyznaczy komisarza z zewnątrz do zarządzania powiatem.

By powołać nowy Zarząd Powiatu i nowego starostę potrzeba co najmniej 11 głosów w liczącej 21 osób Radzie Powiatu. Ugrupowanie PiS ma właśnie tylu członków, ale wewnątrz tego klubu nie ma jak na razie zgodności. Punkt o powołaniu nowego Zarządu Powiatu może zostać wprowadzony do porządku obrad już na samej sesji. Z taką propozycją może wyjść każdy radny, ale jego inicjatywę musi poprzeć większość Rady Powiatu.

Początek środowej sesji, która odbędzie się w Sali Rycerskiej Starostwa Powiatowego przy ul. Słowackiego 8 w Lubartowie, o godz. 13. Transmisję na żywo można śledzić na portalu esesja.tv.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy