Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Przełom w sprawie wyboru nowego starosty! PiS znowu pójdzie pod rękę z KO

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen z esesja.tv

Powiat lubartowski: Przełom w sprawie wyboru nowego starosty! PiS znowu pójdzie pod rękę z KO - Zdjęcie główne

foto Screen z esesja.tv

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Przewodniczący zwołał na poniedziałek nadzwyczajną sesję Rady Powiatu Lubartowskiego. Z naszych informacji wynika, że cześć radnych z Prawa i Sprawiedliwości doszła do porozumienia z Koalicją Obywatelską i to te dwa ugrupowania utworzą nowy Zarząd Powiatu Lubartowskiego oraz wskażą starostę.

Reklama

Z informacji, do których dotarła "Wspólnota Lubartowska", wynika, że w środę część radnych Rady Powiatu doszła do porozumienia w sprawie wyboru nowych władz. Chodzi o większość radnych z liczącego 11 osób klubu PiS oraz trójkę radnych z KO. 

- Nie będzie to żadna koalicja, broń Boże. W poniedziałek omawialiśmy taki wspólny plan na dalsze działanie. Wszyscy byliśmy zgodni co do priorytetów, jak to ma wyglądać, również PSL i PiS. Jeśli ten program będzie realizowany, to będziemy to wspierać - wskazuje Janusz Pożak, lider KO. - Podczas sesji najprawdopodobniej poprzemy tę inicjatywę, żeby powstał nowy Zarząd Powiatu. Nie chcemy tu wejścia komisarza. Nic nie podpisujemy, nie wchodzimy w koalicję. To jest dżentelmeńska umowa - dodaje. 

- Możliwa jest nawet nie koalicja, ale porozumienie techniczne z KO dla dobra powiatu. Można ją określić jako dżentelmeńska umowa. Choć wcale nie wykluczam współpracy z PSL-em - mówi Tomasz Marzęda z PiS.  

Do porozumienia nie włączą się przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, które liczy siódemkę radnych.

- Oni chcą, żebyśmy ich popierali, a oni będą rządzić. Nie możemy brać odpowiedzialności za powiat, nie mając na to wpływu. To nie wchodzi w grę - podkreśla Marian Starownik z PSL-u. 

Według naszych informacji nowym starostą ma zostać Tomasz Marzęda, dotychczasowy przewodniczący Rady Powiatu. Jego funkcję miałby przejąć Jerzy Zwoliński z KO, który już w tej kadencji był wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, ale po rozpadzie koalicji PiS-u i KO został przez PiS odwołany. 

Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Marzęda zwołał nadzwyczajną sesję na poniedziałek, na godz. 16. Transmisję z obrad będzie można obejrzeć na stronie esesja.tv. Do powołania nowego Zarządu Powiatu i wyboru starosty potrzeba większości 11. głosów w liczącej 21 osób Radzie Powiatu.

W sierpniu radni odwołali starostę Ewę Zybałę i Zarząd Powiatu, złożony przede wszystkim z mającego większość w Radzie PiS-u. Do czasu wyboru nowego Zarządu, swoją funkcję sprawuje ten dotychczasowy. Na wybór nowego Rada Powiatu ma trzy miesiące. Jeżeli do tego czasu się to nie stanie, to konsekwencją będzie wprowadzenie przez wojewodę komisarza.

WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA I GMINY NIEMCE", DOSTĘPNYM W SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL OD 11 PAŹDZIERNIKA

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy