Powstał komitet protestacyjny sprzeciwiający się budowie zakładu. Przeciwnicy budowy złożyli projekt uchwały zmieniającej plan zagospodarowania przestrzennego gminy Lubartów w taki sposób, żeby budowa zakładów oddziałujących znacząco na środowisko była niemożliwa.
Komitet protestacyjny ciągle działa, opracował treść petycji, kórą mieszkańcy mają przekazać do Urzędu Gminy, żeby trafiła do wójta oraz do RDOŚ. Dlatego każdy, kto chce podpisać petycję, dostaje po dwa egzemplarze. Treść petycji zawiera prośbę do wójta o wydanie negatywnej decyzji lokalizacyjnej dla Steny Recycling sp. z o.o.
Jak komitet protestacyjny walczy z planami budowy zakładu: Zebranie w Nowodworze Piaskach. Poseł pomoże powstrzymać Stenę?
- Z raportu oddziaływania na środowisko w/w zakładu wynika, że będą tam zbierane i tymczasowo magazynowane odpady niebezpieczne o bardzo zróżnicowanej szkodliwości dla ludzi i środowiska. Występować będzie bardzo trudna, a nawet niemożliwa do ciągłego monitorowania emisja szkodliwych dla zdrowia lotnych substancji chemicznych. Prowadzona w projektowanym zakładzie działalność jest też poważnie zagrożona pożarem, którego skutkiem byłaby zapewne ogromna chmura toksycznych gazów i pyłów opadająca na nasze domy. O tym, że zagrożenie pożarem jest bardzo poważne i realne, świadczą dane dotyczące ilości pożarów w podobnych zakładach firmy Stena Recycling w Polsce i w Szwecji.
Jak miasto może wstrzymać budowę zakładu: Budowa drogi do zakładu przetwarzającego odpady pod Lubartowem zablokowana? Radni przegłosowali poprawkę PiS
Nie zgadzam się na pogorszenie stanu środowiska w miejscu mojego zamieszkania - głosi petycja. Autorzy podkreślają, że nieruchomości (domy i mieszkania) należące do osób żyjących w sąsiedztwie planowanego zakładu już teraz tracą na wartości.
- Zapewniam Pana Wójta, że jeśli planowana sortownia powstanie i w trosce o zdrowie mojej rodziny będę zmuszony wyprowadzić się z mojego miejsca zamieszkania, to wystąpię do Gminy Lubartów z roszczeniem o utraconą wartość mojej nieruchomości - napisano w petycji. Jest ona przeznaczona dla mieszkańców Annoboru Kolonii i ul. Krańcowej w Lubartowie, których nieruchomości znajdują się w zasięgu oddziaływania planowanego zakładu.
O decyzji Wód Polskich w sprawie zakładu: Wody Polskie po stronie budowniczych zakładu przetwarzającego odpady w Annoborze
- Część petycji już rozniosłem mieszkańcom, część jeszcze będę roznosił - mówi Krzysztof Sroka z komitetu protestacyjnego. Petycje rozdawał też mieszkańcom na zebraniu 7 stycznia w Annoborze Kolonii.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.