Reklama

Reklama

Wody Polskie po stronie budowniczych zakładu przetwarzającego odpady w Annoborze

Opublikowano:
Autor:

Wody Polskie po stronie budowniczych zakładu przetwarzającego odpady w Annoborze - Zdjęcie główne

Na spotkaniu z przedstawicielami firmy Stena Recycling w Annoborze 14 września radni miejscy sprzeciwiali się budowie zakładu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Firma, która chce budować zakład przetwarzający odpady w Annoborze, ma dostać dostęp do wody od miasta.

Reklama

Zamiar firmy Stena Recycling zelektryzował we wrześniu 2022 rmieszkańców Lubartowa, Annoboru i Annoboru Kolonii. Firma chce budować w Annoborze, na granicy z Lubartowem, zakład przetwarzający odpady. Wśród nich wymieniane są odpady niebezpieczne. Mieszkańcy zorganizowali kilka spotkań protestacyjnych, utowrzyli komitet i zebrali podpisy przeciw budowie zakładu. Władze miasta też są przeciwne tej inwestycji. Początkowo PGK Lubartów wydało firmie warunki przyłączernia do miejskiego wodociągu.

16 września PGK Lubartów napisało do Stena Recycling, że anuluje warunki techniczne umożliwiające dostęp do wody, "ponieważ zostały wydane omyłkowo, zaś nasza Spółka nie jest w sprawie stroną postępowania. Nieruchomości, o których przyłączenie do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej ubiegają się Państwo, leżą w Gminie Lubartów, na obszarze której operatorem wodno - kanalizacyjnym jest Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Lubartowie, nie zaś nasza Spółka".

Firma nie ustępuje. 

- To przedsiębiorstwo, które w tej chwili walczy o to, żeby móc uruchomić swoją działalność w tej strefie przemysłowej na terenie gminy Lubartów odwołało się od decyzji prezesa PGK do Wód Polskich. Wody Polskie przychyliły się do uwag Steny - powiedział zastępca burmistrza Tadeusz Małyska na sesji 15 maja, odpowiadając na pytanie radnego Jacka Tomasiaka.- Warunki, które PGK wydało a potem wycofało utrzymuje na mocy. Przedsiębiorca, jesli dalej będzie zaintersowany budową zakłądu, będzie miał prawo skorzystać z wodociągu miejskiego - powiedział Tadeusz Małyska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy