Reklama

Reklama

Lubartów: Powiat poskarżył się do sądu na wojewodę w sprawie dyrektora szpitala

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Lubartów: Powiat poskarżył się do sądu na wojewodę w sprawie dyrektora szpitala - Zdjęcie główne

Mirosław Makarewicz został zatrudniony w sierpniu ub.r. jako pełniący obowiązki dyrektora bez konkursu, bo Sylwia Domagała nagle zrezygnowała z posady dyrektorki szpitala. Nad sprawą kwalifikacji p.o. dyrektora SPZOZ-u wojewoda pochylił się trzy miesiące później, z inicjatywy starosty | foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Zarząd Powiatu Lubartowskiego wytyka Lechowi Sprawce, że ten podjął niewłaściwą decyzję w sprawie usunięcia ze stanowiska p.o. dyrektora naszego SPZOZ. Jak to uzasadnia? Po pierwsze: wojewoda nie wziął pod uwagę 15 lat pracy Mirosława Makarewicza w wojsku. Po drugie: wojewoda nie oparł decyzji o odpowiednie przepisy.

Reklama

Wojewoda lubelski Lech Sprawka 20 grudnia ub.r. wydał rozstrzygnięcie nadzorcze, w którym stwierdził, że p.o. dyrektora SPZOZ-u Mirosław Makarewicz nie ma odpowiedniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym, by pełnić swoją funkcję i w związku z tym powinien on zostać usunięty ze stanowiska.

Tym samym unieważnił podjętą w sierpniu ub.r. uchwałę Zarządu Powiatu o zatrudnieniu Mirosława Makarewicza (to powiat lubartowski jest organem tworzącym i nadzorującym działanie naszego szpitala).

Kilka dni później Zarząd Powiatu podjął decyzję o tym, że decyzję Lecha Sprawki zaskarży do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. Głosy były podzielone - za takim rozwiązaniem opowiedzieli się członkowie Zarządu Ryszard Wójcik i Jan Zaworski oraz wicestarosta Lucjan Mileszczyk. Innego zdania byli członek Zarządu Jarosław Budka i starosta Ewa Zybała.

W uzasadnieniu złożonej do sądu skargi na decyzję wojewody adwokat wskazuje zarzuty Zarządu Powiatu wobec rozstrzygnięcia Lecha Sprawki.

Zauważa m.in., że wojewodzie przedłożono jedynie dokumenty dotyczące stażu pracy Mirosława Makarewicza obejmujące lata 2005-2021.

"Wojewoda, wydając zaskarżone rozstrzygnięcie, całkowicie pominął blisko połowę ponad 30-letniego stażu pracy zainteresowanego" - podkreśla adwokat Adam Szkodziński.

WIĘCEJ W AKTUALNYM (8 LUTEGO) WYDANIU GAZETY WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA, DOSTĘPNEJ RÓWNIEŻ NA E-PRASA.PL

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy