reklama
reklama

Jak powstrzymać zakład chemii nieorganicznej w Lubartowie. Mieszkańcy miasta i gminy Lubartów na komisji Rady Miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jak powstrzymać zakład chemii nieorganicznej w Lubartowie. Mieszkańcy miasta i gminy Lubartów na komisji Rady Miasta - Zdjęcie główne

Mieszkańcy miasta i gminy Lubartów na obradach połączonych komisji

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskieWczoraj obradowały połączone komisje Rady Miasta. Jednym z tematów były zmiany w Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Radni zastanawiali się, jak zmienić plan, żeby nie dopuścić do powstania w Lubartowie zakładu produkującego chemię nieorganiczną.
reklama

To już kolejne posiedzenie połączonych komisji Rady Miasta, na którym poruszano sprawę zakładu chemii nieorganicznej, który ma powstać w Lubartowie. Obradom przysłuchiwali się mieszkańcy miasta i gminy Lubartów. Niektórzy zabrali głos z mównicy. Jedna z mieszkanek gminy powoływała się na artykuły we Wspólnocie dotyczące dyskusji na temat zakładów oddziałuących na środowisko. Jej zdaniem zabrakło konsultacji ze społeczeństwem w sprawie tych zakładów.

reklama

Mieszkaniec Lubartowa wyrażał niezadowolenie, że uchwalanie zmian w planie zagospodarowania trwa tak długo. Podkreślał, że jest ponad 70 wniosków od mieszkańców miasta, którzy nie mogą budować np. domów, bo plan niejest uchwalony. 

Radny Jacek Tomasiak zgłaszał propozycje uchwał dotyczących zmian w planie zagospodarowania. Według radnego teren, na którym miałby powstać zakład produkujący chemię nieorganiczną należy przekształcić na tren pod zabudowę mieszkaniową. 

Według naczelnika Wydziału Nieruchomości, Planowania Przestrzennego i Rolnictwa Radosława Kicińskiego zmiany proponowane przez Tomasiaka spowodowałyby, że uchwalenie zmian w planie zagospodarowania przedłużyłoby się o około dwóch lat. Radny uważa, że da się to zrobić w ciągu pół roku. Jacek Tomasiak podkreśla, że zgłoszone przez niego propozycję będą musiały być opiniowane przez miejskie służby, dopiero potem rada zadecyduje, czy przyjmie uchwałę. Jeśli okaże się, że to naczelnik Kiciński ma rację, jest czas na wycofanie propozycji. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama