Nasze oddziały zajmują się zbieraniem i przetwarzaniem (odzyskiem) surowców, które trafiają tam na krótki czas. Następnie są one transportowane do papierni czy hut, gdzie zyskują nowe życie, już jako nowe produkty. Większość operacji w planowanym w Lubartowie zakładzie będzie odbywać się pod wiatami lub w halach magazynowych, gdzie materiały są sortowane, przepakowywane, cięte i paczkowane. Planowany plac będzie szczelnie utwardzony (powierzchnia betonowa), a na terenie zakładu znajdzie się zbiornik przeciwpożarowy.
Nasze zakłady najczęściej zlokalizowane są blisko skupisk zakładów produkcyjnych, stref przemysłowych i stref ekonomicznych. I właśnie dlatego samorządy i duże firmy chętnie z nami współpracują. Widzą w nas sprawdzonego partnera, który pomaga im zagospodarować odpady, które wytwarzają funkcjonujące w regionie firmy produkcyjne z różnych branż. Część naszych oddziałów zlokalizowana jest od lat również o wiele bliżej zabudowań mieszkalnych niż lubartowski oddział.
Co warto podkreślić, nie jesteśmy firmą, która odbiera odpady komunalne od mieszkańców. Nie mamy biogazowni, nie mamy spalarni, nie chcemy budować w Waszej miejscowości składowiska odpadów. Dlaczego? Ponieważ się tym po prostu nie zajmujemy.
Stena Recycling jest obecna w Polsce od 23 lat. Obecnie posiada 15 oddziałów na terenie całego kraju. Firma spełnia najwyższe, europejskie standardy dotyczące bezpieczeństwa ekologicznego i przeciwpożarowego. Jest liderem w kreowaniu bezpiecznych trendów gospodarki obiegu zamkniętego i ochrony zasobów mając na celu podnoszenie świadomości ekologicznej oraz pozytywny wpływ na ochronę klimatu i dobrostan lokalnych społeczności.
Gospodarowanie surowcami wtórnymi jest w Polsce regulowane przepisami prawa. Wymaga uprzedniej oceny oddziaływania na środowisko, określenia procesów oraz standardów, które są następczo ściśle weryfikowane zarówno w trakcie prowadzonego postępowania, jak i podczas kontroli zakładu. Dzięki zainstalowanemu monitoringowi wizyjnemu miejsc magazynowania odpadów z dostępem online instytucje Państwowe takie jak Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska sprawują kontrolę nad tym, co dzieje się w przedsiębiorstwie w czasie rzeczywistym oraz mają możliwość przejrzenia archiwalnych zapisów z kamer. Miejsca gospodarowania odpadami muszą uzyskać pozytywną ocenę odpowiedniego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w zakresie warunków ochrony przeciwpożarowej. Przed rozpoczęciem działalności i w jej trakcie są kontrolowane pod kątem wymogów przeciwpożarowych. Wszystko to przyczynia się do wysokiego poziomu bezpieczeństwa prowadzenia takiej działalności.
Realizowane przez Stena Recycling działania są corocznie audytowane w zakresie jakości, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa pracy i informacji. Procesy te są transparentne oraz zgodne z obowiązującymi wymaganiami prawnymi. We wszystkich swoich działaniach Stena Recycling kieruje się filozofią CARE – dbałości o Klientów, Pracowników, Biznes i Zasoby oraz Środowisko i Społeczeństwo. Współpraca z nami to nie tylko nowoczesne gospodarowanie surowcami, ale także korzyści ekonomiczne dla lokalnej społeczności, takie jak: nowe miejsca pracy i rozwój lokalnej gospodarki. Utworzenie strefy przemysłowej w okolicy Stena Recycling oznacza możliwość przyciągnięcia innych firm i inwestorów.
Rozumiemy, że obawy związane z sąsiedztwem zakładu mogą wynikać z braku wiedzy o naszej działalności. Dlatego podtrzymujemy zaproszenie skierowane do reprezentacji mieszkańców do odwiedzenia naszego zakładu podobnego do tego planowanego w gminie Lubartów, aby mogli zobaczyć, jak działamy na co dzień. Transparentność i otwartość to dla nas priorytet.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.