reklama
reklama

Catering z dostawą w Lublinie czy zakupy na targu? Porównujemy koszty i oszczędność czasu!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Catering z dostawą w Lublinie czy zakupy na targu? Porównujemy koszty i oszczędność czasu! - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANECzy samodzielne gotowanie z lokalnych produktów może być tańsze niż catering dietetyczny? Zdania na ten temat są dość mocno podzielone, co wynika też z tego, że każdy z nas patrzy na „oszczędności” nieco inaczej – nie tylko przez pryzmat zaoszczędzonej gotówki, ale i czasu. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o korzyściach, jakie zapewni Ci profesjonalna dieta!
reklama

Jak działa catering dietetyczny?

Zanim przyjrzymy się cenom i temu, co wchodzi w ich zakres, doprecyzujmy: catering z dostawą to kompleksowa usługa, w ramach której codziennie otrzymujesz gotowe posiłki na cały dzień – od śniadania aż po kolację. Nie musisz więc martwić się ani o gotowanie obiadów, ani np. o zakup świeżego pieczywa, nabiału i warzyw na kanapki czy sezonowe owoce, które zabierasz do pracy.

Wysokiej jakości diety pudełkowe są bogate w składniki, które dostarczą Ci energii i wesprą Twoje cele sylwetkowe oraz zdrowotne: zapobiegną tyciu i zredukują niedobory. Niektóre posiłki mogą też korzystnie wpływać na samopoczucie i wygląd – dotyczy to zwłaszcza osób, które walczą z nadwagą lub mierzą się z alergiami pokarmowymi.

reklama

Większości z nas trudno będzie w domowych warunkach osiągnąć taki poziom zróżnicowania diety, jaki w Lublinie oferuje catering dietetyczny od Wygodnej Diety: https://www.wygodnadieta.pl/catering-dietetyczny-lublin.

Bez względu na wybrany jadłospis codziennie będą czekać na Ciebie nowe smaki i ciekawe produkty, które rozpieszczają podniebienie i dostarczają mnóstwo składników odżywczych. A to wszystko wprost pod drzwi Twojego domu lub biura!

Catering na miesiąc czy zakupy na targu

Myśląc o produktach spożywczych, warto zwrócić uwagę na te nieco droższe, jak mięso czy ryby, które stanowią podstawę obiadu wielu Polaków. Niestety, trudno znaleźć je w miejscach tego typu, zwłaszcza jeśli zależy nam na mięsie dobrej jakości od lokalnego hodowcy, choć nie jest to niemożliwe.

reklama

Łatwo dostępne są za to świeże owoce i warzywa, choć ich ceny są nawet o 30% wyższe niż jeszcze rok temu. Produkty sezonowe, takie jak polskie truskawki, jagody czy czereśnie, to koszt około 18-20 zł za kilogram – jeżeli jadasz np. jogurt z granolą i owocami w ramach lunchu w pracy, taki zakup wystarczy Ci na około 4-5 porcji.

Do tego dochodzi koszt warzyw do obiadu – w przeliczeniu na porcję ziemniaki i prosta sałatka np. z ogórka, sałaty masłowej i pomidora to około 5 zł. Pamiętaj jednak, że do obróbki tych produktów konieczne są również inne zakupy – olej, masło lub oliwa, a także przyprawy i inne dodatki smakowe.

Warto też mieć na uwadze kwestię tego, ile czasu zabierają samodzielne zakupy – dojazd, parkowanie, chodzenie od stoiska do stoiska, a często także stanie w kolejkach mogą być bardzo czasochłonne. Cała wyprawa może wydłużyć się, jeśli lokalni dostawcy nie będą mieli składników, których poszukujesz – wtedy trzeba będzie dodatkowo zahaczyć o supermarket.

reklama

W porównaniu do wysiłku, jaki musimy wyłożyć w zakupy na targu i późniejsze gotowanie, koszty cateringu dietetycznego nie wydają się wygórowane. Dokładna cena zależy od wielu czynników, ale podstawową, pełnowartościową dietę pudełkową możesz dostać już za niecałe 67 zł dziennie – za tę kwotę otrzymujesz posiłki na cały dzień, bez wędrówek po straganach i stania przy kuchence.

Wiele firm cateringowych oferuje też profesjonalne doradztwo dietetyczne i wokół kwestii technicznych związanych z zamawianiem diety pudełkowej. Jeśli więc zastanawiasz się np., czy catering dietetyczny można wrzucić w koszty albo jak wybrać najlepszą kaloryczność dla swoich celów, śmiało korzystaj z wiedzy ekspertów!

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
logo