Reklama

Gorąco na linii szpital - Starostwo. Będzie zmiana dyrektora?

Opublikowano:
Autor:

Gorąco na linii szpital - Starostwo. Będzie zmiana dyrektora? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura POWIAT LUBARTOWSKI: W SP ZOZ trwa audyt zarządzony przez nowe władze starostwa. Coraz głośniej mówi się o odwołaniu z funkcji dyrektora Łukasza Semeniuka. Oliwy do ognia dolała jego odpowiedź dotycząca sprawy opisywanej przez Wspólnotę - wezwania policji do chorego. - Jestem nieco zbulwersowany - mówi wicestarosta Lucjan Mileszczyk.

Zamiast pomóc, wezwali policję

Sprawę opisywaliśmy w poprzednim wydaniu gazety, w artykule "Chorego w szpitalu ratowali... policjanci". Zbulwersowany Czytelnik poinformował nas, że 12 lutego w lubartowskim szpitalu doszło do niecodziennej sytuacji. Według jego relacji do szpitala wezwano policję, bo zachowanie jednego z przebywających tam mężczyzn uznano za agresywne, a w rzeczywistości tracił on przytomność.

- Policjanci przybyli na miejsce stwierdzili, że z leżącym na ławce mężczyzną kontakt jest utrudniony, ale nie była wyczuwalna woń alkoholu. Miał on natomiast w ręce strzykawkę insulinową. Poprosili pielęgniarkę o zbadanie poziomu cukru mężczyzny, okazało się, że był tak niski, że stwarzał zagrożenie dla życia - potwierdziła nam sierż. szt. Ewelinę Skorupską, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. 

Prośbę o wyjaśnienie sprawy wysłaliśmy, zgodnie z poleceniem - drogą mailową, do dyrektora szpitala Łukasza Semeniuka 22 lutego. Do chwili ukazania się artykułu - przez blisko trzy tygodnie - nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi od szefa placówki. Wobec braku informacji ze strony władz szpitala, ze swoimi pytaniami skierowaliśmy się do szefostwa Starostwa Powiatowego w Lubartowie, które jest organem tworzącym i nadzorującym Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie. Przedstawiciele Zarządu Powiatu o sprawie dowiedzieli się od dziennikarza Wspólnoty.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE