Reklama

Reklama

Zarząd Powiatu bierze pod lupę zatrudnienie w szpitalu w Lubartowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Marcin Kusyk

Zarząd Powiatu bierze pod lupę zatrudnienie w szpitalu w Lubartowie - Zdjęcie główne

Zatrudnienie w szpitalu zostanie prześwietlone przez zewnętrzną firmę | foto Marcin Kusyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Władze Starostwa Powiatowego w Lubartowie postanowiły zlecić zewnętrznej firmie prześwietlenie polityki kadrowej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Tego samego dnia na łamach Wspólnoty Lubartowskiej opisaliśmy sprawę niesłusznie - wg sądu pierwszej instancji - zwolnionej ze szpitala księgowej.

Reklama

Starosta i Zarząd Powiatu Lubartowskiego chcą dokładniej przeanalizować politykę kadrową w szpitalu w Lubartowie. Podczas środowej (24 marca) sesji Rady Powiatu starosta Ewa Zybała poinformowała o tym, że Zarząd Powiatu postanowił zlecić przeprowadzenie kontroli zewnętrznej w SPZOZ w Lubartowie z zakresu prawa pracy oraz z zakresu zamówień publicznych i polityki zakupowej za okres od 1 stycznia 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku.

Decyzję o tym Zarząd Powiatu podjął we wtorek, 23 marca. Tego samego dnia ukazało się najnowsze wydanie Wspólnoty Lubartowskiej, na łamach którego szeroko opisujemy sprawę wyroku sądu pierwszej instancji - przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości orzekli, że zwolniona w kwietniu 2019 roku księgowa szpitala została zwolniona niezgodnie z przepisami.

Jednocześnie sędzia Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie podkreśliła w uzasadnieniu wyroku o działaniach kadrowych dyrektor szpitala wskazujących - zdaniem sędzi - na niegospodarność. Część wyjaśnień przedstawionych przed sądem przez Sylwię Domagałę, dotyczących polityki kadrowej szpitala, sędzia określiła z kolei "jako sprzeczne z zasadami doświadczenia życiowego i logicznym rozumowaniem". Adwokat szpitala złożył apelację od wyroku sądu pierwszej instancji. Sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta.

- Komu zlecono kontrolę zatrudnienia? - pytał radny Andrzej Jackowski.

- Kontrola nie została jeszcze zlecona. Na razie wystosowaliśmy zapytanie ofertowe, zgłosić może się każdy podmiot - odpowiadała starosta Ewa Zybała.

Cały artykuł w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy