reklama
reklama

Wspomnienia wierszem pisane Zygmunta Wiśniewskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MBP w Kamionce

Wspomnienia wierszem pisane Zygmunta Wiśniewskiego - Zdjęcie główne

Na zdjęciu od lewej: siostra autora Alicja, wnuczka Weronika, pan Wiśniewski i ostatnia pani Czesława Wiśniewska – małżonka | foto MBP w Kamionce

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskieMiejska Biblioteka w Kamionce zorganizowała spotkanie z Zygmuntem Wiśniewskim lokalnym poetą, autorem książki "Wspomnienia wierszem pisane".
reklama

Publikacja została wydana nakładem gminy Kamionka. Zawiera ona zbiór wspomnień autora, który zebrał w pamięci całe swoje życie i wyraził je w wierszach. 25 września w bibliotece w Kamionce odbyło się spotkanie z autorem, w czasie którego uczennice z ZS w Kamionce miały okazję przeczytać kilka wybranych utworów. 

Oto niektóre fragmenty ze "Wspomnień":

Otworzyłem do przeczytania dla osób, którzy dawne
Czasy pomijają, żeby sobie przypomnieli,
A i przekazywali je młodszym pokoleniom.

To, co opisałem w tekstach, dotyczy czasów
Bardzo odległych, niepoparte żadnymi datami,
Gdyż w owych czasach pisma nie znano
Są to różne opowieści ustnie przekazywane
Myślę że bardzo ciekawe, prawdziwe
Dotyczą różnych dziedzin życia w dawnych czasach
Wszystkie tu napisane teksty wierszem napisałem,
Choć nie podzieliłem na zwrotki, tylko ciągiem pisałem...

reklama

 

- Kto zaś ma chęci zapoznania się z całą publikacją, zapraszamy do biblioteki, gdzie będzie można wypożyczyć książkę pana Zygmunta Wiśniewskiego - mówi Anna Mitura, dyrektor MBP w Kamionce.

 

Zygmunt Wiśniewski (87 lat) urodził się 1 marca 1937 roku w Młyniskach (tzw. Wilhelmówka) w gminie Michów. Najstarszy z trójki rodzeństwa - brat Henryk i siostra Alicja. Szkołę Podstawową ukończył w Rudnie. Odbył służbę wojskową w Lublinie w stopniu podoficera. Całe życie przepracował w budownictwie. Ożenił się 30 kwietnia 1966 roku z Czesławą, z którą zamieszkał w Kierzkówce (gmina Kamionka). Mają dwoje dzieci - córkę Teresę i syna Sławomira. Doczekali się sześciorga wnuków oraz dwóch prawnuków. Wspomnienia zbierane były w pamięci autora przez całe życie, a przelane na papier zostały około 12 lat temu. Dotychczas nie były nigdzie publikowane, ten zbiorek jest pierwszą szerszą prezentacją dorobku Pana Zygmunta.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama