reklama
reklama

Uczniowie II LO w Lubartowie świętowali IMIENINY MIASTA (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskieKonkurs wiedzy o Lubartowie zorganizowano w II LO.
reklama

22 listopada br. Lubartów obchodził 279. rocznicę nadania imienia miastu. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przedsięwzięcia, które miały na celu przybliżenie i propagowanie historii i kultury Lubartowa.

17 listopada 2023 roku uczniowie klas pierwszych przystąpili do II Szkolnego Konkursu Wiedzy o Lubartowie. Jego celem była popularyzacja historii i zabytków miasta oraz sylwetek postaci zasłużonych dla Lubartowa. I. miejsce w konkursie zajęła Natalia Rysiowska z klasy 1 a, II. miejsce - Marcelina Sarna z 1 b, III. miejsce ex aequo: Alicja Łuszczyńska z kl. 1 b i Aleksandra Szczerba - uczennica klasy 1 a. Fundatorami nagród książkowych było Lubartowskie Towarzystwo Regionalne, a koszulki z logo miasta ufundował Urząd Miasta Lubartów. Wręczenia dyplomów i nagród dokonał dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie - pan Rafał Wrotkowski.

reklama

Młodzież naszej szkoły brała również udział w wydarzeniach organizowanych przez LTR. Uczniowie klasy II e złożyli wizytę w Muzeum Ziemi Lubartowskiej, gdzie wysłuchali wykładu pani Ewy Sędzimierz na temat dziejów Lubartowa, przyjrzeli się zdjęciom i dokumentom związanym z naszym miastem. Mieli też okazję obejrzeć wystawę obrazów lubartowianina Jerzego Knefla. Ponadto delegacja licealistów zwiedziła Bazylikę św. Anny, a w muzeum parafialnym podziwiała bezcenne eksponaty. Młodzież obejrzała zbiory zgromadzone na przestrzeni ostatnich trzystu lat, począwszy od unikalnych ornatów ofiarowanych kościołowi przez księcia Sanguszkę po osiemnastowieczne paramenty liturgiczne - monstrancje, kielichy, krzyże. O wszechstronnym charakterze ekspozycji świadczy wyjątkowy księgozbiór datowany od 1650 roku do czasów współczesnych. Znajdują się tam cenne publikacje w drewnianych oprawach pokrytych skórą: dawne księgi liturgiczne, księgi metrykalne czy dokumentacja kościelna.

reklama

Młodzieży dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy sukcesów.

W przygotowanie wydarzeń szkolnych zaangażowani byli uczniowie pod opieką pani Małgorzaty Chudzik, pani Barbary Kukier i pana Adama Małeckiego.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama