Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Znamy skład Zarządu Powiatu Lubartowskiego. Duży awans nowego wicestarosty [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Kto oprócz Tomasza Marzędy znalazł się w nowym Zarządzie Powiatu? Tuż po wskazaniu starosty Rada Powiatu wybrała także wicestarostę i trójkę pozostałych członków Zarządu.

Reklama

Nowy starosta Tomasz Marzęda przedstawił kandydatów na stanowisko wicestarosty i etatowego członka Zarządu Powiatu oraz dwóch pozostałych członków Zarządu.

Na wicestarostę wskazał Jacka Pożarowszczyka. Tę kandydaturę poparło 13. radnych, przy ośmiu głosach przeciw. To pierwsza kadencja radnego z Kocka w Radzie Powiatu Lubartowskiego. Wcześniej Jacek Pożarowszczyk, nauczyciel i historyk, był radny w Radzie Miejskiej w Kocku. 

Etatowym członkiem Zarządu Powiatu został Lucjan Mileszczyk, dotychczasowy wicestarosta. Dwaj pozostali członkowie Zarządu Powiatu to Ryszard Wójcik (PiS) oraz Jan Zaworski (KO). Obaj radni byli członkami poprzedniego, odwołanego w sierpniu Zarządu Powiatu. 

W sierpniu radni odwołali starostę Ewę Zybałę i Zarząd Powiatu, złożony z - oprócz starosty - wicestarosty Lucjana Mileszczyka, a także członków Zarządu: Jarosława Budki i Ryszarda Wójcika (wszyscy z PiS-u) oraz Jana Zaworskiego (KO). Do czasu wyboru nowego Zarządu, swoją funkcję sprawował ten dotychczasowy. Na wybór nowego Rada Powiatu miała trzy miesiące. Jeżeli do tego czasu by się to nie stało, to konsekwencją byłoby wprowadzenie przez wojewodę komisarza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy