Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Tomasz Marzęda z PiS-u nowym starostą! Dzięki poparciu radnych z KO [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Ewa Zybała już nie jest starostą powiatu lubartowskiego. Jej miejsce zajął inny radny z klubu PiS - Tomasz Marzęda.

Reklama

Nie było niespodzianki - ustalenia "Wspólnoty Lubartowskiej" w pełni się potwierdziły. Podczas poniedziałkowej (10 października) sesji Rady Powiatu Lubartowskiego wybrano nowego starostę. Kandydaturę Tomasza Marzędy z PiS-u zgłosił Jan Sławecki, wiceprzewodniczący Rady Powiatu (PiS).

Na początku sesji Tomasz Marzęda zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu. Radni wybrali na jego miejsce Jerzego Zwolińskiego z Koalicji Obywatelskiej, głównie dzięki głosom radnych z PiS-u. 

Innych kandydatur niż ta Tomasza Marzędy nie zgłoszono. Za wyborem Tomasza Marzędy na nowego starostę zagłosowało 12 osób. 8. radnych było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Głosowanie było tajne. Tym razem do sukcesu kandydata PiS-u potrzebne były głosy radnych z KO.  

W efekcie Tomasz Marzęda został nowym starostą, zastępując na tym stanowisku Ewę Zybałę (PiS). 

W sierpniu radni odwołali starostę Ewę Zybałę i Zarząd Powiatu, złożony z - oprócz starosty - wicestarosty Lucjana Mileszczyka, a także członków Zarządu: Jarosława Budki i Ryszarda Wójcika (wszyscy z PiS-u) oraz Jana Zaworskiego (KO). Do czasu wyboru nowego Zarządu, swoją funkcję sprawował ten dotychczasowy. Na wybór nowego Rada Powiatu miała trzy miesiące. Jeżeli do tego czasu by się to nie stało, to konsekwencją byłoby wprowadzenie przez wojewodę komisarza.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy