Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Zarząd Powiatu zdecydował. Zaskarży decyzję wojewody o usunięciu szefa szpitala

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Powiat lubartowski: Zarząd Powiatu zdecydował. Zaskarży decyzję wojewody o usunięciu szefa szpitala - Zdjęcie główne

Mirosław Makarewicz nie zgodził się z decyzją wojewody. P.o. dyrektora szpitala uważa, że ma wymagane kwalifikacje do kierowania szpitalem. Większość członków Zarządu Powiatu stwierdziła, że sprawą powinien zająć się sąd | foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zajmie się sprawą rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody, który stwierdził, że Mirosław Makarewicz nie może być p.o. dyrektora szpitala w Lubartowie. To decyzja Zarządu Powiatu.

Reklama

Kluczowa w tej sprawie decyzja zapadła w czwartek, 30 grudnia, podczas posiedzenia Zarządu Powiatu. Za zaskarżeniem rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody lubelskiego zagłosowały trzy osoby, jedna była przeciw, jedna wstrzymała się od głosu.

Oznacza to, że teraz dokumentem wydanym przez wojewodę Lecha Sprawkę zajmie się Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie.

Zarząd Powiatu podjął w czwartek decyzję, że sprawą będzie zajmować się niezależna, specjalnie do tego celu powołana kancelaria prawna.

Lech Sprawka swoją decyzję wydał 20 grudnia. Stwierdził w niej nieważność uchwały Zarządu Powiatu w Lubartowie z sierpnia br. o zatrudnieniu na stanowisku p.o. dyrektora szpitala Mirosława Makarewicza. Powód? Według informacji, które posiada wojewoda, obecny szef szpitala nie ma wymaganego doświadczenia zawodowego do kierowania taką placówką. Chodzi konkretnie o konieczność posiadania co najmniej pięcioletniego stażu pracy na stanowisku kierowniczym. Decyzja była następstwem wniosku przesłanego do wojewody przez starostę Ewę Zybałę, która poprosiła wojewodę o rozstrzygnięcie wątpliwości w sprawie kwalifikacji Mirosława Makarewicza.

Sam zainteresowany nie zgodził się z decyzją wojewody. P.o. dyrektora szpitala uważa, że ma wymagane kwalifikacje do kierowania szpitalem.

- Zniknęło 18 lat pracy mojej służby zawodowej z dokumentacji! Kto zmanipulował dokumenty i wysłał tylko część mojego doświadczenia zawodowego do wojewody?! - grzmiał podczas środowej sesji Rady Powiatu Mirosław Makarewicz. - Nie miałem prawa się odnieść do sprawy. O wszystkim dowiedziałem się w sposób nieformalny. Przygotowałem opinie prawne, wyjaśnienia. Zawiozłem je 17 grudnia do Starostwa, ale nie trafiły one do wojewody. Kto to zmanipulował?! Kto chce zniszczenia tego szpitala?! - dopytywał szef szpitala na publicznym forum.

Wkrótce Starostwo Powiatowe w Lubartowie ogłosi konkurs na stanowisko dyrektora SPZOZ-u (Mirosław Makarewicz został zatrudniony jako p.o. bez konkursu, bo Sylwia Domagała nagle zrezygnowała z posady dyrektorki szpitala).

WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM WYDANIU GAZETY WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA (4 STYCZNIA) DOSTĘPNEJ W PUNKTACH SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy