Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Zarząd Powiatu bez wotum zaufania i absolutorium od Rady Powiatu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: esesja.tv/screen

Powiat lubartowski: Zarząd Powiatu bez wotum zaufania i absolutorium od Rady Powiatu - Zdjęcie główne

foto esesja.tv/screen

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Część radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz opozycja w Radzie Powiatu Lubartowskiego opowiedziała się przeciwko udzieleniu absolutorium dla Zarządu Powiatu. Na tej samej sesji radni nie udzielili Zarządowi wotum zaufania. W obu przypadkach jest to równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie Zarządu.

Reklama

Zarząd Powiatu Lubartowskiego nie tylko nie dostał wotum zaufania od Rady Powiatu Lubartowskiego, ale także nie otrzymał absolutorium za 2021 rok. To uchwała podejmowana co roku, udzielenie absolutorium oznacza, że Rada Powiatu akceptuje działalność finansową Zarządu Powiatu w poprzedzającym roku.

Podczas środowej sesji radni najpierw nie przyznali Zarządowi Powiatu - przeciw głosowało 13 osób, siedem była "za", jeden radny był nieobecny.

Na tej samej sesji radni nie udzielili Zarządowi także absolutorium - w tym przypadku 12 osób zagłosowało przeciw, przy ósemce radnych, którzy byli "za".

Przeciw byli: Wanda Abramek, Antoni Bielski, Andrzej Jackowski, Piotr Krzyżanowski, Tadeusz Nastaj, Janusz Pożak, Jacek Pożarowszczyk, Fryderyk Puła, Andrzej Rodak, Marian Starownik, Jan Zaworski, Jerzy Zwoliński. "Za" byli: Jarosław Budka, Izabela Czerska, Tomasz Marzęda, Lucjan Mileszczyk, Jarema Paprocki, Jan Sławecki, Ryszard Wójcik i Ewa Zybała. Nieobecny był Grzegorz Poznański.

Zarówno brak wotum zaufania, jak i absolutorium są równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie Zarządu.

W składzie Zarządu Powiatu, oprócz starosty Ewy Zybały i wicestarosty Lucjana Mileszczyka, jest jeszcze członek etatowy - Jarosław Budka i dwóch pozostałych członków Ryszard Wójcik (cała czwórka z Prawa i Sprawiedliwości) oraz Jan Zaworski (Koalicja Obywatelska).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy