Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: To ostatnie dni starosty na stanowisku? "Jestem przygotowana na jeden i na drugi scenariusz"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Powiat lubartowski: To ostatnie dni starosty na stanowisku? "Jestem przygotowana na jeden i na drugi scenariusz" - Zdjęcie główne

- Jestem przygotowana na jeden i na drugi scenariusz - zaznacza Ewa Zybała | foto DSM/Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Chwila prawdy dla Zarządu Powiatu Lubartowskiego ze starostą Ewą Zybałą na czele. Na najbliższej sesji Rada Powiatu będzie głosować w sprawie odwołania władz Starostwa Powiatowego. - Nie mogę powiedzieć, że podchodzę do tej sesji z całkowitym spokojem - przyznaje starosta. Kluczem będą głosy części radnych z rządzącego w powiecie PiS-u, którzy zaledwie kilka tygodni temu dali zarządowi czerwoną kartkę.

Reklama

W czerwcu Rada Powiatu Lubartowskiego nie udzieliła Zarządowi Powiatu absolutorium i wotum zaufania. To uchwały podejmowane co roku. Udzielenie absolutorium oznacza, że rada powiatu akceptuje działalność finansową zarządu powiatu w poprzedzającym roku.

Radni najpierw nie przyznali Zarządowi Powiatu - przeciw głosowało 13 osób, siedem było "za", jeden radny był nieobecny. Na tej samej sesji radni nie udzielili zarządowi także absolutorium.

Zarówno brak wotum zaufania, jak i absolutorium są równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie zarządu.

"Rozpoznanie wniosku o odwołanie Zarządu" znalazło się w porządku obrad najbliższej sesji, zaplanowanej na środę, 24 sierpnia. I to dwukrotnie - oddzielnie z powodu braku absolutorium i braku wotum zaufania.

Wysoce prawdopodobny wydaje się więc scenariusz, że mogą to być ostatnie dni Ewy Zybały na stanowisku starosty powiatu lubartowskiego.

- Nie mogę powiedzieć, że podchodzę do tej sesji z całkowitym spokojem, bo wszystko się może zdarzyć. Jestem przygotowana na jeden i na drugi scenariusz - zaznacza Ewa Zybała. - Moim zdaniem argumenty Komisji Rewizyjnej, uzasadniające brak wotum i absolutorium, które zostały wysłane do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie, są nietrafione. Jeżeli radni uznają, że są trafione, to nie będę na ten temat dyskutować. Wolałabym już się na ten temat nie wypowiadać. Tyle już było bicia piany... - dodaje.
 
WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA I GMINY NIEMCE", DOSTĘPNYM OD 23 SIERPNIA W PUNKTACH PRASOWYCH ORAZ NA E-PRASA.PL
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy