Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Radni nie wybiorą dziś nowych władz. Sesja bez starosty Ewy Zybały

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Screen z esesja.tv

Powiat lubartowski: Radni nie wybiorą dziś nowych władz. Sesja bez starosty Ewy Zybały - Zdjęcie główne

foto Screen z esesja.tv

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Mieszkańcy powiatu lubartowskiego jeszcze poczekają na wybór nowych władz Starostwa Powiatowego w Lubartowie.

Reklama

W porządku środowej (28 września) sesji Rady Powiatu Lubartowskiego nie znalazło się głosowanie w sprawie wyboru nowego Zarządu Powiatu, a w związku z tym wyboru nowego starosty. Żaden z członków Rady nie złożył też wniosku o wprowadzenie punktu dotyczącego tej sprawy już podczas samej sesji, która rozpoczęła się o godz. 13.

W sesji uczestniczy 20 osób, jedna jest nieobecna - starosta Ewa Zybała. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami i wykonywania uchwał Rady Powiatu przedstawił wicestarosta Lucjan Mileszczyk.

Dotychczasowy Zarząd pełni swoje obowiązki tylko do czasu wyboru nowych władz Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Zarząd ze starostą Ewą Zybałą na czele, w skład którego wchodzą jeszcze wicestarosta Lucjan Mileszczyk oraz członkowie Jarosław Budka i Ryszard Wójcik (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość) oraz Jan Zaworski (Koalicja Obywatelska), został odwołany przez radnych pod koniec sierpnia.

Na wybór nowego Zarządu Powiatu radni mają trzy miesiące od daty odwołania władz. Jeśli tego nie zrobią, wojewoda wyznaczy komisarza z zewnątrz do zarządzania powiatem.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy