Reklama

Reklama

Powiat lubartowski: Kryzys w szpitalu zdemoluje Zarząd Powiatu? Radni zdecydują o absolutorium

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Powiat lubartowski: Kryzys w szpitalu zdemoluje Zarząd Powiatu? Radni zdecydują o absolutorium - Zdjęcie główne

Czy radni pójdą za rekomendacją Komisji Rewizyjnej i zdecudją się nie udzielić absolutorium staroście Ewie Zybale (na zdj.) i pozostałym członkom Zarządu Powiatu Lubartowskiego? | foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Komisja Rewizyjna postanowiła zarekomendować nieudzielenie Zarządowi Powiatu absolutorium za 2021 rok. W środę dowiemy się, czy pozostali radni pójdą jej śladem.

Reklama

Na środę, 22 czerwca, zaplanowano kolejną sesję Rady Powiatu Lubartowskiego. Podczas tej sesji radni będą podejmować uchwały w niezwykle istotnych sprawach. Zdecydują o udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium Zarządowi Powiatu. W jego składzie, oprócz starosty Ewy Zybały i wicestarosty Lucjana Mileszczyka, jest jeszcze członek etatowy - Jarosław Budka i dwóch pozostałych członków Ryszard Wójcik (cała czwórka z Prawa i Sprawiedliwości) oraz Jan Zaworski (Koalicja Obywatelska).

Rady w gminach, miastach czy powiatach podejmują uchwałę w tej sprawie co roku. Udzielenie absolutorium oznacza, że rada akceptuje poczynania finansowe organu wykonawczego - w przypadku powiatu: zarządu. A uchwała rady powiatu w sprawie nieudzielenia zarządowi absolutorium jest równoznaczna ze złożeniem wniosku o odwołanie zarządu.

Podobnie jest w przypadku wotum zaufania, które także jest w porządku obrad środowej sesji. Nieudzielenie przez radę wotum zaufania zarządowi jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie zarządu.

Nieudzielenie absolutorium Zarządowi zarekomendowała Radzie Powiatu złożona z siódemki radnych Komisja Rewizyjna, podejmując już uchwałę w tej sprawie. Powodem takiej decyzji jest zła sytuacja finansowa szpitala, którego funkcjonowanie nadzoruje powiat lubartowski. 

Początek sesji, która odbędzie się w Sali Rycerskiej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubartowie, zaplanowano na godz. 11. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć w internecie (TUTAJ).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy