Projekt zakończył się 15 kwietnia. Uczniowie na jego zakończenie obejrzeli "Chłopów" w reżyserii Hugh i DK Welchman.
Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej był relizowany we współpracy z kinem Lewart i Działem Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
Raz w miesiącu licealiści oglądali film z dwóch bloków tematycznych: "Maturalne motywy w filmie i literaturze” oraz „Ważne tematy” .
Filmy zawierające motywy maturalne oglądali uczniowie klas IV b i IV c. W tym bloku znalazły się takie fimy jak "Johny" o ks. Janie Kaczkowskim, który będąc śmietelnie chorym, angażował uczniów z zawodówki do pomocy pacjentom hospicjum, "Ułaskawienie" o rodzicach mających pochować syna zamordowanego przez UB, "Bogowie" o prof. Zbigniewie Relidze.
"Dziennik z podróży” Piotra Stasika oraz „Lunana. Szkoła na końcu świata” Pawo Choyning Dorji'ego to filmy o nauczycielach kształtujących osobowość wychowanków.
"Jestem mordercą” w reżyserii Macieja Pieprzycy to nie tylko dramat kryminalny, ale film o rozterkach prowadzącego śledztwo milicjanta, który musi zdecydować, czy wybrać uczciwość czy karierę.
"Ważne tematy" to blok filmów, które oglądali uczniowie klasy III c i niektórych klas II.
"Komunia" w reżyserii Anny Zamęckiej to film o rozpadajacej się rodzinie, kórą próbuje ocalić dziewczynka, na którą spada też opieka nd bratem z zespołem Downa.
"Grenn Book" porusza problem rasizmu w USA w połowie XX w.
"Bliskość" o przyjaźni dwóch chłopców. Dojrzewania dotyczy też "Mój piękny syn", film o miłości ojca do uzależnionego od narkotyków syna.
"Cały ten cukier" przestrzega przed zgubnym wpływem cukru na organizm.
"Lato 1993" to hiszpański film o osieroconej dziewczynce, która buntem i agresją odreagowuje stratę bliskich.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.