reklama
reklama

Nowe posady byłych starostów: Ewy Zybały i Tomasza Marzędy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Nowe posady byłych starostów: Ewy Zybały i Tomasza Marzędy - Zdjęcie główne

Ewa Zybała dzierżyła władzę w powiecie do października 2022 roku. Była starosta pozostała radną powiatową, ale pracę straciła | foto DSM/Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskieSpekulacje znalazły potwierdzenie w rzeczywistości - po odwołaniu z zarządu giełdy w Elizówce Ewa Zybała znalazła bezpieczną przystań w Urzędzie Gminy Lubartów, kierowanym przez jej byłego podwładnego. Co z Tomaszem Marzędą? Urząd Marszałkowski informuje, że były szef Starostwa pracuje na urzędniczym stanowisku.
reklama

Przez pewien okres Ewa Zybała była najważniejszą osobistością w PiS w powiecie lubartowskim. Jako szefowa struktur tej partii w powiecie skutecznie wystartowała w 2018 roku w wyborach do Rady Powiatu Lubartowskiego. Łącznie z nią mandaty powiatowych radnych uzyskało jeszcze 11 osób z listy PiS, co pozwoliło temu ugrupowaniu samodzielnie przejąć władzę w Starostwie Powiatowym w Lubartowie. To Ewę Zybałę wybrano na stanowisko starosty, choć nie miała wówczas doświadczenia samorządowego. W przeszłości pracowała m.in. jako nauczycielka.

Ewa Zybała dzierżyła władzę w powiecie do października 2022 roku. Była starosta pozostała radną powiatową, ale pracę straciła. Na kolejną posadę musiała poczekać pięć miesięcy. W marcu 2023 roku została bowiem członkiem dwuosobowego Zarządu Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce. To spółka, w której większość udziałów ma Skarb Państwa. Ewa Zybała wytrwała na stanowisku 15 miesięcy.

reklama

Wójt gminy Lubartów, Jarosław Budka, 12 lipca powołał Ewę Zybałę na stanowisko swojego zastępcy. "Powołanie jest równoznaczne z nawiązaniem stosunku pracy na czas nieokreślony" - napisano w zarządzeniu wójta. 
W październiku 2022 roku Tomasz Marzęda został starostą lubartowskim. Stanowisko zajmował do końca minionej kadencji (fot. DSM/Archiwum)
 
Tomasz Marzęda zdobył w wyborach w 2018 roku mandat radnego Rady Powiatu Lubartowskiego, wyprzedzając o kilka głosów starego samorządowego wyjadacza Andrzeja Kardasza, który przez to wypadł na kilka lat z samorządu. Na początku kadencji został wybrany na przewodniczącego Rady Powiatu, a po rozłamie w powiatowym PiS, to on w październiku 2022 roku został starostą lubartowskim. Stanowisko zajmował do końca minionej kadencji, będąc jedną z najważniejszych postaci na powiatowej scenie politycznej. Rządził Starostwem, jeszcze kilka miesięcy wcześniej kandydował z listy PiS-u w wyborach do Sejmu RP, aż nagle oznajmił, że... w ogóle nie wystartuje w kwietniowych wyborach samorządowych.
 
Tygodnie mijały, tymczasem nie było informacji o tym, by Tomasz Marzęda znalazł zatrudnienie na przykład w którymś z samorządów powiatu lubartowskiego. Dlatego z pytaniem o jego status zwróciliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego, w którym to pracował przed objęciem stanowiska starosty.
 
WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA", DOSTĘPNYM OD 16 LIPCA W PUNKTACH SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama