Reklama

Reklama

Ludzie protestują przeciw zakładowi przetwarzania odpadów pod Lubartowem. Co na to inwestor?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ludzie protestują przeciw zakładowi przetwarzania odpadów pod Lubartowem. Co na to inwestor? - Zdjęcie główne

Uczestnicy zebrania w Annoborze

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Firma Stena Recycling sp. z o.o. chce budować pod Lubartowem zakład przetwarzający odpady. Mieszkańcy Annoboru i Lubartowa są przeciwni tej inwestycji. Odbyły się już dwa spotkania na ten temat. Jak do obaw mieszkańców odnosi się firma?

Reklama

W sobotę odbył się protest mieszkańców Annoboru i Lubartowa, w którym uczestniczyło około 50 osób. W niedzielę zorganizowano zebranie, w którym uczestniczyli radni Rady Miasta i Rady Gminy Lubartów, powstał komitet protestacyjny. Mieszkańcy wymienionych miejscowości obawiają się uciążliwości sąsiedztwa z zakładem należącym do Stena Recycling sp. z o.o. Boją się odoru, skażenia środowiska, spadku wartości należących do nich działek.

  - Jak firma odnosi się do obaw mieszkańców i organizowanych przez nich akcji protestacyjnych? - zapytaliśmy.

 

-  Planujemy zakup działki w gminie Lubartów, aby zbudować nowoczesny zakład od podstaw, który będzie spełniał wszelkie najwyższe, skandynawskie standardy dotyczące bezpieczeństwa oraz ograniczenia wpływu na środowisko i społeczność lokalną. Stena Recycling realizuje usługi związane z zarządzaniem surowcami wtórnymi typu karton i złom dla przedsiębiorstw z regionu. Niezależnie od tego zdajemy sobie sprawę, że każda tego typu inwestycja może budzić niepokój społeczny, wymaga wyjaśnienia, odpowiedzi na wszystkie pytania i uwzględnienia opinii mieszkańców. Właśnie dlatego rozpoczynamy proces konsultacji społecznych i chcemy wyjaśnić kilka kwestii.

 

Stena Recycling prowadzi działalność w Polsce od 21 lat, posiada 15 oddziałów. We wszystkich obszarach swojej działalności Stena Recycling kieruje się dbałością o klientów, pracowników, biznes i zasoby, a także o środowisko i społeczeństwo. Realizując swoją działalność stosujemy najwyższe standardy zbierania i przetwarzania surowców wtórnych, monitorujemy stany magazynowe, a miejsca magazynowania są objęte całodobowym monitoringiem wizyjnym.

Stena Recycling swoje inwestycje realizuje po przeprowadzeniu oceny oddziaływania na środowisko, a także dba o zagospodarowanie przestrzenne i uzbrojenie terenu.W Lubartowie ma powstać nowy oddział kompleksowego gospodarowania odpadami – surowcami wtórnymi dla przedsiębiorstw z regionu, w którym przetwarzane będą: papier, złom żelazny, metale kolorowe, folia, tworzywa twarde, drewno, a także odpady niebezpieczne taki jak: zużyty sprzęt RTV, opakowania po farbach, olejach, czyściwa.

 

Stena Recycling nie zbiera i nie będzie przetwarzać odpadów komunalnych, w związku z tym działalność na tym terenie nie będzie powodować uciążliwości zapachowych. Wg. obliczeń z raportu oddziaływania na środowisko inwestycja nie będzie powodowała uciążliwości typu hałas, ale jest to przedmiotem konsultacji z urzędem w trakcie postępowania.

 

Aktualnie w regionie zatrudniamy 28 osób i współpracujemy z wieloma lokalnymi dostawami korzystając z ich usług. W nowym oddziale planujemy wzrost zatrudnienia o około 50%. Będziemy szukać pracowników w różnych obszarach: produkcji, administracji, sprzedaży - odpisała Aleksandra Surdykowska, PR & Marketing Manager firmy.

 

Jutro ma się odbyć kolejne spotkanie, tym razem swoje racje będą prezentowali przedstawiciele Stena Recycling sp. z o.o.

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy