Należał do klubu radnych Wspólnota Lubartowska. W swojej karierze samorządowej był m.in. wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Był współorganizatorem referendum w sprawie placu Piłsudskiego (plac po pomniku) w 2010 r. Wielokrotnie w interpelacjach na sesjach Rady Miasta poruszał sprawy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, zajmował się sprawami społecznymi. Wiele uwagi poświęcał ekologii, na swojej stronie internetowej pisał o dzikich wysypiskach śmieci.
Przez wiele lat pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach. Był z zamiłowania regionalistą. Należał do Towarzystwa Regionalnego Gminy Niemce. Interesowała go historia, zwłaszcza II wojny światowej. We Wspólnocie publikowaliśmy jego teksty dotyczące m.in. niemieckiej zbrodni w Nasutowie.
Był propagatorem sportu i czynnego wypoczynku. Uczestniczył w rajdach rowerowych szlakiem 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK organizowanych przez Janusza Cyfrowicza, społecznika z Kamionki. Wspierał radnego Jerzego Tracza przy organizacji letnich turniejów piłki siatkowej. Pomagał w organizacji zabaw choinkowych dla dzieci niepełnosprawnych.
Kilkanaście lat temu doświadczył ciężkiej choroby, opisał to w wierszach, które umieszczał na swojej stronie internetowej.
Jan Ściseł zmarł wczoraj wieczorem. Data pogrzebu nie jest jeszcze znana.
AKTUALIZACJA: Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Niemcach 8 września o godz. 14. Po mszy ciało zmarłego zostanie złożone do grobu na cmentarzu parafialnym.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.