Reklama

Reklama

Lubartów: Złe wyniki kontroli szpitala. Nie płaci na czas kontrahentom, nie odprowadza składek za pracowników do ZUS-u

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Lubartów: Złe wyniki kontroli szpitala. Nie płaci na czas kontrahentom, nie odprowadza składek za pracowników do ZUS-u - Zdjęcie główne

foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Łączna suma zobowiązań szpitala wynosi już 86,1 mln zł - wynika z kontroli przeprowadzonej w szpitalu na zlecenie starosty. Jednostka ma problem z regulowaniem zobowiązań wobec kontrahentów. W protokole z kontroli czytamy: szpital nie odprowadza obowiązkowych składek emerytalno-rentowych za pracowników do ZUS-u.

Reklama

Starostwo Powiatowe w Lubartowie przeprowadziło kontrolę finansów szpitala (powiat jest organem założycielskim i nadzoruje funkcjonowanie szpitala). Pod lupę wzięto okres od 2018 roku do chwili obecnej, przyglądano się m.in. stanowi zadłużenia SPZOZ-u i zaciąganym pożyczkom oraz kredytom. 

"W kontrolowanym obszarze stwierdzono następujące nieprawidłowości: brak terminowej regulacji zobowiązań wobec kontrahentów, brak terminowego opłacania obowiązkowych składek emerytalno-rentowych za pracowników SP ZOZ w Lubartowie" - czytamy w protokole z kontroli.

"Wskazanie imienia i nazwiska osób odpowiedzialnych za powstanie stwierdzonych nieprawidłowości: kierownik kontrolowanej jednostki - Pan Mirosław Makarewicz - dyrektor SP ZOZ w Lubartowie" - podkreślają kontrolujący. 

Mirosław Makarewicz wniósł do protokołu zastrzeżenia. Wskazywał w nich przyczyny pogorszenia się sytuacji finansowej szpitala, m.in. zwracając na rządowe decyzje o podwyższeniu wynagrodzeń pracowników jednostek medycznych. 
"W ocenie kontrolujących złożone wyjaśnienia nie usprawiedliwiają powiększającej się straty finansowej SP ZOZ w Lubartowie, a także nie tłumaczą w żaden sposób braku opłacania przez zakład pracy jakim jest SP ZOZ w Lubartowie obowiązkowych składek emerytalno-rentowych za pracowników oraz braku terminowego regulowania zobowiązań wobec kontrahentów" - ocenili kontrolujący. 

Łączna suma zobowiązań szpitala wynosi już 86,1 mln zł. Szacunkowa strata za 2022 rok to 22,8 mln zł (w 2021 roku było to 9,4 mln zł). Jednostka ma problem z regulowaniem zobowiązań wobec kontrahentów. W protokole z kontroli czytamy też, że szpital nie odprowadza obowiązkowych składek emerytalno-rentowych za pracowników do ZUS-u. Łączne zaległości wobec ZUS-u wynoszą już 9,4 mln zł. 

WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA I GMINY NIEMCE", DOSTĘPNYM OD 14 LUTEGO W PUNKTACH SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy