Reklama

Reklama

Lubartów: Szpital wydaje krocie na płace. To jak się tam zarabia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Lubartów: Szpital wydaje krocie na płace. To jak się tam zarabia? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Ile zarabia sprzątaczka, na jakie pieniądze może liczyć pielęgniarka, a jaką pensję ma ordynator w SPZOZ w Lubartowie? Wokół wynagrodzeń pracowników szpitala krążą już legendy, szczególnie w kontekście złej kondycji finansowej szpitala.

Reklama

Strata szpitala za 2022 rok wyniosła 24,3 mln zł. Różnica względem poprzedniego roku jest gigantyczna i wynosi prawie 15 mln zł - 2021 rok szpital kończył ze stratą 9,5 mln zł. Jeszcze w 2021 roku wydawano na wynagrodzenia zasadnicze 24,2 mln zł, podczas gdy w 2022 roku te wydatki wzrosły do 35 mln zł, czyli przez rok niemal o połowę.

Zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej i ujawnienie wspomnianego dokumentu z zarobkami pracowników szpitala. W odpowiedzi otrzymaliśmy listę zawierającą 49 wyszczególnionych grup zawodowych i stanowisk z SPZOZ-u wraz z widełkami płacowymi - od najniższych do najwyższych. Zestawienie obejmuje wynagrodzenia zasadnicze brutto. 

Jak wynika z listy płac otrzymanej przez "Wspólnotę" od Starostwa, na największe pobory zasadnicze mogą liczyć ordynatorzy - od 9,4 tys. zł do 14 tys. zł. Ich zastępcy zarabiają 8 tys. zł brutto miesięcznie. Z zestawienia można wywnioskować, że pozostali lekarze w lubartowskim szpitalu mogą liczyć na zarobki do 10 tys. zł, jeśli chodzi o wynagrodzenie zasadnicze brutto.

U pielęgniarek zasadnicze zarobki wyglądają natomiast następująco - od niespełna 2,7 tys. zł do 8 tys. zł miesięcznie brutto.

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA", DOSTĘPNYM OD 28 MARCA W PUNKTACH SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy