reklama
reklama

Lubartów: Od dziś nie działa lubartowska chirurgia. Oddział zawieszony, pacjenci zostali na lodzie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Lubartów: Od dziś nie działa lubartowska chirurgia. Oddział zawieszony, pacjenci zostali na lodzie - Zdjęcie główne

Problemy z lubartowską chirurgią to efekt tego, co wydarzyło się kilka tygodni temu. Już wtedy szpital oficjalnie informował, że cały zespół lekarzy z Oddziału Chirurgii złożył na biurko dyrektora wypowiedzenia | foto Archiwum

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Oddział Chirurgii Ogólnej szpitala w Lubartowie dziś oficjalnie przestał funkcjonować.
reklama

Jak informuje dyrektor SPZOZ-u w Lubartowie, nie oznacza to likwidacji chirurgii, a jedynie zawieszenie działalności oddziału. Na razie na trzy miesiące, czyli od 1 czerwca do 31 sierpnia. Niemniej, oddział nie będzie funkcjonował - lekarze z innych oddziałów szpitala będą musieli prosić o konsultacje chirurgów z innych szpitali, lubartowski SPZOZ nie będzie przyjmował pacjentów na Oddział Chirurgii, a pacjenci z powiatu lubartowskiego wymagający interwencji chirurgicznej będą kierowani do innych jednostek. 

Problemy z lubartowską chirurgią to efekt tego, co wydarzyło się kilka tygodni temu. Już wtedy szpital oficjalnie informował, że cały zespół lekarzy z Oddziału Chirurgii złożył na biurko dyrektora wypowiedzenia. Sprawę potwierdził ordynator. Medycy wybrali szpitale, w których zaproponowano im większe stawki, m.in. w Stalowej Woli. 

- Oddział nie zostaje zamknięty, choć oczywiście nie są do niego przyjmowani pacjenci - wyjaśnia Mirosław Makarewicz, dyrektor SPZOZ w Lubartowie. - W przypadku, gdyby nie można byłoby znaleźć przez trzy czy sześć miesięcy chirurgów, to dopiero wtedy oddział zostałby zlikwidowany. Jestem na dobrej drodze do znalezienia nowych chirurgów - zapewnia. 

Co decyzja o zawieszeniu chirurgii oznacza dla szpitala? Ordynator kończącego w środę oddziału mówi wprost: to poważny problem dla każdego innego oddziału szpitala. 

- Dla przykładu: co może się zdarzyć, jeżeli dojdzie do wystąpienia powikłania w trakcie zabiegu ginekologicznego wymagającego zaopatrzenia chirurgicznego, a chirurg będzie niedostępny? Kto będzie nakłuwał klatki piersiowe czy jamy brzuszne na oddziale Chorób Płuc lub na oddziale Chorób Wewnętrznych? Na każdym oddziale są wskazania choćby do drobnych zabiegów chirurgicznych - alarmuje Tomasz Jaworski, ordynator Oddziału Chirurgii, który wraz z 1 czerwca kończy pracę w lubartowskim szpitalu. 

WIĘCEJ W NAJBLŻISZYM AKTUALNYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA", DOSTĘPNYM OD 30 MAJA W PUNKTACH SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama