Reklama

Reklama

Grzegorz Winnicki oficjalnie dyrektorem biblioteki w Lubartowie. Potwierdziły się nasze doniesienia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Jak już informowaliśmy, dyrektorem MBP w Lubartowie został Grzegorz Winnicki. Dzisiaj otrzymał mianowanie na stanowisko od burmistrza Krzysztofa Paśnika.

Reklama

W poniedziałek 29 sierpnia Burmistrz Miasta Lubartów powołał Grzegorza Winnickiego na stanowisko Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Mickiewicza. Powołanie nastąpiło zgodnie z Ustawą o Prowadzeniu Działalności Kulturalnej, w porozumieniu ze związkami zawodowymi i stowarzyszeniami branżowym - informuje Urząd Miasta.  Dotychczasowy dyrektor Adam Banucha odszedł na emeryturę.

Grzegorz Winnicki posiada wykształcenie wyższe o kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowo Techniczna. Od 2002 roku pełnił funkcję instruktora metodycznego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego prowadząc opiekę merytoryczną nad bibliotekami województwa lubelskiego, w tym nad lubartowską biblioteką. Jest również wykładowcą akademickim. Przez ostatnie lata Grzegorz Winnicki aktywnie działał na rzecz bibliotek województwa lubelskiego opracowując m.in. koncepcje merytoryczne i pomagając placówkom w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na ich modernizację. Grzegorz Winnicki jest również redaktorem naczelnym pisma branżowego „Dostrzegacz biblioteczny” oraz stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Grzegorz Winnicki będzie pełnił obowiązki dyrektora od 30 sierpnia 2022 r., przez okres 5 lat - informuje Urząd Miasta.
 
Konkurs wzbudzał emocje w mieście - wygrała Krystyna Jeziorska, nauczycielka z Przedszkola nr 5, która nie miała doświadczenia w pracy w bibliotece. Pokonała dwóch doświadczonych bibliotekarzy. Po kilku dniach zrezygnowała.
 
 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy