Reklama

Reklama

Krystyna Jeziorska rezygnuje z objęcia stanowiska dyrektora biblioteki. Wydała oświadczenie

Opublikowano:
Autor:

Krystyna Jeziorska rezygnuje z objęcia stanowiska dyrektora biblioteki. Wydała oświadczenie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Komisja konkursowa rekomendowała Krystynę Jeziorską na stanowisko dyrektora biblioteki. Kandydatka jednak zrezygnowała.

Reklama

Konkurs odbył się 26 lipca. Spośród czterech osób, które do niego przystąpiły, komisja rekomendowała Krystynę Jeziorską, nauczycielkę z Przedszkola nr 5. Otrzymała 3 głosy, z jej konkurentów Grzegorz Winnicki dostał 1 głos, Andrzej Rybak i Leszek Zieliński nie dostali żadnego.

Wynik konkursu wzbudził kontrowersje, wskazywano, że zwyciężczyni nie ma doświadczenia w pracy w bibliotece, a pokonała dwóch doświadczonych bibliotekarzy, Andrzeja Rybaka i Grzegorza Winnickiego.

Dzisiaj Krystyna Jeziorska złożyła oświadczenie:

 

Startując w konkursie na Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Mickiewicza w Lubartowie nie miała żadnych wątpliwości, że chcę i potrafię pokierować tą placówką. Posiadam niezbędne kwalifikacje i spełniłam wymogi stawiane w ogłoszeniu o konkursie. Podczas rozmowy z Komisją Konkursową przedstawiłam swoją wizję prowadzenia i rozwoju Biblioteki z nadzieją, że to właśnie ona zyska uznanie Komisji. Informacja o tym, że Komisja oceniła ją najwyżej bardzo mnie ucieszyła. Pełna zapału, byłam gotowa podjąć to wyzwanie i zrobić wszystko, aby Biblioteka stała się wizytówką naszego miasta i miejscem przyjaznym mieszkańcom w każdym wieku.

Niestety dalsze wydarzenia, już po decyzji komisji, przybrały obrót jakiego nigdy bym się nie spodziewała. Na mnie i moją rodziną spadła niespotykana dotąd fala insynuacji o rzekomym „ustawionym” konkursie na stanowisko. Jest to oczywistym kłamstwem. Dziś trudno mi ocenić, kto i w jakim celu był inicjatorem tych pomówień. W konsekwencji za pośrednictwem różnego rodzaju mediów i środowisk spadła na mnie i moją rodzinę ogromna fala hejtu, co w dramatyczny sposób odbiło się na moich bliskich.

Mając na względzie przede wszystkim dobro mojej rodziny, która tak jak ja została bezpardonowo zaatakowana, oświadczam, że w związku z powyższym odmawiam przyjęcia powierzenia mi stanowiska Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Mickiewicza w Lubartowie z obawy o zdrowie i życie moich najbliższych.

Proszę o uszanowanie mojej woli odstąpienia od powołania mnie na wskazane stanowisko. Jednocześnie pragnę przeprosić członków Komisji i wszystkich tych, których dotknęło to zamieszanie”.

 

Urząd Miasta zastanawia się nad rozwiązaniem sytuacji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy