reklama
reklama

Gmina Michów. IKEA planuje stworzyć hybrydę prądową. Ale pytają mieszkańców o zgodę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Gmina Michów. IKEA planuje stworzyć hybrydę prądową. Ale pytają mieszkańców o zgodę - Zdjęcie główne

Rock Estate to firma, która zajmuje się działalnością doradczą. I to właśnie ona została wybrana przez znaną firmę IKEA do nawiązania dialogu z gminą Michów, ale i jej mieszkańcami ws. budowy farmy fotowoltaicznej. Co warto podkreślić, wiatraki, które górują nad gminą należą właśnie do szwedzkiej firmy. | foto Google Maps

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskieRock Estate to firma, która zajmuje się działalnością doradczą. I to właśnie ona została wybrana przez znaną firmę IKEA do nawiązania dialogu z gminą Michów, ale i jej mieszkańcami ws. budowy farmy fotowoltaicznej. Co warto podkreślić, wiatraki, które górują nad gminą należą właśnie do szwedzkiej firmy.
reklama

„Prąd z nieba”

Jak już informowaliśmy, o to, żeby samorząd z Michowa pozytywnie podszedł do pomysłu budowy na terenie gminy dwóch farm fotowoltaicznych, zabiegał przedstawiciel spółki RW, który podkreślał, że udziałowcem przedsięwzięcia jest Archidiecezja Lubelska.

- Pierwsza z nich planowana jest w Mejznerzynie, druga w miejscowości Michów Wieś  – przyznał obecny w trakcie 54. sesji Rady Gminy obecny na sali Waldemar Gąsior ze spółki "RW".

- Zaangażowanie się Archidiecezji w ten projekt ma też być gwarancją jego wiarygodności. Ma to znaczenie np. dla właścicieli dzierżawiących swoją ziemię pod takie farmy – napisał ks. dr Adam Jaszcz, Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie w odpowiedzi na pytania "Wspólnoty", 25 sierpnia.

W tej sprawie do urzędu wpłynęły dwa wnioski o wydanie decyzji środowiskowej: chodzi o miejscowość Mejznerzyn i Michów Wieś. Łącznie może powstać tam blisko 150 hektarów paneli fotowoltaicznych.

 IKEA odłączy zasilanie kurii?

W poniedziałek (25 września) odbyła się 57. sesja rady gminy Michów. A w niej udział wzięli przedstawiciele firmy doradczej.

– U państwa w gminie jest kilka wiatraków firmy IKEA, która produkuje prąd z wiatru. Pojawił się pomysł żeby stworzyć tzw. hybrydę, czyli produkcję prądu z wiatru i z paneli fotowoltaicznych – przyznał Marcin Stankiewicz.

- To nie jest projekt na jutro. Przyjeżdżamy do państwa by usłyszeć, czy jest potencjał? – podkreślił Piotr Skoroszewski, właściciel firmy Rock Estate. Ale  

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, za zgodą mieszkańców i samorządu zaczną się dopiero analizy konkretnych terenów. – Na mapie rysujemy sobie kształt farmy, sprawdzamy co możemy tam wybudować. Po czym, po weryfikacji, przechodzimy do rozmów z danym właścicielem gruntu – wyjaśniał Piotr Skoroszewski.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama