reklama
reklama

Gmina Lubartów. „Tu powstanie moloch dwuhekatrowy”. Do sieci trafiło nagranie zrozpaczonego mieszkańca. WIDEO

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Konrad Sławiński

Gmina Lubartów. „Tu powstanie moloch dwuhekatrowy”. Do sieci trafiło nagranie zrozpaczonego mieszkańca. WIDEO - Zdjęcie główne

– Jak wiatr zawieje tam, to leci na Łuckę, na Łucka Kolonia. Jeżeli zawieje tam to leci na Annobór Kolonię, na Annobór i być może jeszcze na Majdan Kozłowiecki – mówi Krzysztof wskazując palcem tereny, które mogą „poczuć” konsekwencje takiej inwestycji. | foto Konrad Sławiński

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskieZbieranie odpadów innych niż niebezpieczne - 70 tys. ton rocznie. Tak wynika z raportu upublicznionego przez urząd gminy w Lubartowie. – Jest to przy mieście. Smród będzie nieziemski – mówi Krzysztof, który wysłał do naszej redakcji nagranie.
reklama

Przypomnijmy. Decyzją radnych z gminy Lubartów 19 grudnia 2019 roku zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego gminy Lubartów. Pozwala na powstanie zakładów "oddziaływających znacząco na środowisko".

Mieszkańcy: To oznacza w praktyce, że około 100 hektarów ziemi może stać się terenem z zakładami, których nikt nie chciałby mieć za płotem.

Komitet protestujący przeciwko budowie zakładu przetwarzania odpadów w gminie Lubartów powstał w ub. roku. Stało się to po tym, jak firma Stena Recycling sp. z o.o.wystąpiła do urzędu gminy w Lubartowie o wydanie decyzji środowiskowej na taką inwestycję. Chodzi o obszar graniczący z miastem Lubartów, więc co na nim powstanie, będzie oddziaływać również na ten teren miasta.

Apel mieszkańca gminy trafił do sieci

Smród mogą poczuć wszyscy. – Jak wiatr zawieje tam, to leci na Łuckę, na Łucka Kolonia. Jeżeli zawieje tam, to leci na Annobór Kolonię, na Annobór i być może jeszcze na Majdan Kozłowiecki – mówi Krzysztof wskazując palcem tereny, które mogą „poczuć” konsekwencje takiej inwestycji.

Jak mówi w trakcie nagrania, tuż przy jego domu ma powstać „dwa hektary molocha”. – Firma uważa, że spełnia standardy szwedzkie – przyznaje autor.

Tak prezentują się liczby według przygotowanego raportu przez „eko-południe” 14 lipca 2022 roku: 

 - Drodzy mieszkańcy, pomyślcie co nas czeka, co nam funduje gmina – puentuje Krzysztof. 

ZOBACZ KONIECZNIE TO NAGRANIE!

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama