Reklama

Reklama

Dyrektorka PCPR-u w Lubartowie odwołana, ale tylko na chwilkę. "W celu przerwania wszelkich spekulacji"

Opublikowano:
Autor:

Dyrektorka PCPR-u w Lubartowie odwołana, ale tylko na chwilkę. "W celu przerwania wszelkich spekulacji" - Zdjęcie główne

Magdalena Monist - Czerwińska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Najpierw wojewoda orzekł, że nowa dyrektorka PCPR-u w Lubartowie nie ma doświadczenia wymaganego do zarządzania instytucją. Ale trwając na stanowisku, odpowiedni staż nabyła. Teraz sama poprosiła o zwolnienie i przeniesienie na inne stanowisko. Za chwilę znowu powołano ją na dyrektorkę.

Reklama

O sprawie po raz pierwszy napisaliśmy na łamach "Wspólnoty" jesienią ub.r.

 

Zalecenie nadzorcze

 

Przedstawiciele wojewody lubelskiego, Lecha Sprawki, przyjrzeli się zatrudnieniu Magdaleny Monist-Czerwińskiej. Oceniali czy ma odpowiednie kwalifikacje.

Nowa dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie nie ma wymaganego trzyletniego doświadczenia w pracy w opiece społecznej - tak stwierdził wojewoda i 24 listopada ub.r. wydał zalecenie nadzorcze (nigdy nie pisaliśmy, że jest to rozstrzygnięcie nadzorcze  jak dalej utrzymuje Monist-Czerwiska w wypowiedzi dla naszej gazety), by zatrudnić na tym stanowisku osobę spełniającą wszystkie wymogi.

W odpowiedzi, jak przekazał nam Lubelski Urząd Wojewódzki, Ewa Zybała, starosta powiatu lubartowskiego, poinformowała, że na stanowisku dyrektora PCPR-u zatrudniona zostanie osoba spełniająca wszystkie wymagania kwalifikacyjne w możliwie jak najkrótszym terminie.

 

"Zatrudnienie nastąpiło z naruszeniem prawa"

 

Mijały miesiące, a do zmiany na stanowisku dyrektor PCPR-u nie dochodziło. Wiosną okazało się, że w piśmie z 29 kwietnia, stanowiącym odpowiedź na monity wojewody, starosta poinformowała Lecha Sprawkę o tym, że z 1 marca br. Magdalena Monist-Czerwińska... nabyła 3-letni staż w pomocy społecznej.

- Co znajduje potwierdzenie w materiałach dowodowych zgromadzonych w toku prowadzonego postępowania nadzorczego. Tym samym, wyżej wymieniona spełnia wszystkie wymagania kwalifikacyjne niezbędne do zajmowanego stanowiska  - przyznała Agnieszka Strzępka, rzeczniczka prasowa wojewody lubelskiego, choć zastrzegła: - Jednakże należy zauważyć, że pomimo powyższego jej zatrudnienie nastąpiło z naruszeniem prawa.

Zarówno sama dyrektorka PCPR-u, jak i starosta Ewa Zybała, od początku stały na stanowisku, że zatrudnienie było zgodne z przepisami.

 

Cały artykuł w papierowym wydaniu Wspólnoty

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy