W aktualnym wydaniu gazety "Wspólnota" piszemy o problemach związanych z Oddziałem Chirurgii Ogólnej w szpitalu w Lubrtowie. Cały zespół tego oddziału złożył wypowiedzenia 30 sierpnia. Kadrę chirurgii stanowiła piątka lekarzy, w tym jedna rezydentka.
Lekarze decyzję o złożeniu wypowiedzeń podjęli po zarządzeniu dyrekcji o tym, że mają oni pracować zarówno na chirurgii, jak i na SOR-ze, co ich zdaniem jest niezgodne z przepisami.
CZYTAJ TAKŻE: Dramaty szpitala. To koniec chirurgii w Lubartowie i ledwo otwarty SOR już do zwinięcia
- Oddział chirurgii będzie zawieszony. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do tego wcześniej, niż 1 października, jak pierwotnie zakładaliśmy - mówił w rozmowie ze "Wspólnotą" pod koniec ubiegłego tygodnia Artur Szczupakowski, dyrektor szpitala w Lubartowie.
Gdy zapytaliśmy dyrektora o argumentację zespołu chirurgów dotyczącą pracy na dwóch oddziałach, Artur Szczupakowski odpowiedział: - Jeśli ktoś odmawia pomocy pacjentowi, to szpital nie jest dla niego odpowiednim miejscem do pracy i wybrał dla siebie nieodpowiedni zawód. Tyle mogę w tej sprawie powiedzieć.
Okazuje się, że oddział lubartowskiej chirurgii przestał funkcjonować już w poniedziałek, 9 września, dokładnie o godz. 15. Ci pacjenci, których stan zdrowia na to pozwalał, zostali wypisani do domów. Pozostali, a była ich czwórka, zostali przeniesieni na inne oddziały - wewnętrzny i neurologii.
CZYTAJ TAKŻE: W niedzielę SOR w Lubartowie nie działa. Za mało lekarzy
Oddział jest aktualnie zamknięty. Lekarze przebywają na urlopach do końca miesiąca. Ich stosunki pracy wygasają 30 września.
To nie pierwsza taka sytuacja, gdy szpital w Lubartowie zawiesza oddział chirurgii. Rok temu, jeszcze gdy dyrektorem szpitala był Mirosław Makarewicz, cały zespół chirurgów także pożegnał się z lubartowskim szpitalem. Przerwa w działaniu oddziału trwała wtedy kilka miesięcy, zanim do pracy nie przystąpiła nowo skompletowana załoga Oddziału Chirurgii Ogólnej. Która właśnie dzieli los poprzedników...
Powiązany z działaniem oddziału chirurgii jest szpitalny oddział ratunkowy. Lubartowski SOR został otwarty w maju br. jako nowa inwestycja warta 15 mln zł. Dyrektor Artur Szczupakowski zapowiada, że teraz SOR będzie działał dalej, ale w ograniczonej formie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.